Yıllardır birbirlerini görmeyen bir baba ve kızın hikayesini işleyen film Başta Antalya ve Konya olmak üzere çeşitli illerde çekildi. Filmde yer alan gecekondu ve mesken alanlar ise Zeytinköy’de çekildi. Antalya Muratpaşa ilçesine bağlı Yeşildere mahallesi Zeytinköy olarak bilinir. Bölgenin ara sokaklarında tekin olmayan yerleri gözler önüne seren film uzun yıllardır hapishanede olan bir babanı kızını arama yolculuğu konu ediniyor. 

Sunucu Erkan Yolaç, hayatını kaybetti Sunucu Erkan Yolaç, hayatını kaybetti

Filmin başrollerinde Sarp Akkaya, Songül Öden, Ercan Kesal, Ushan Çakır gibi ünlü isimler yer alıyor. Dram türündeki filmde uzun yıllar hapishanede olan bir babanın kızı ile ilk kez tanışma süreci ele alınıyor.

Filmin ana karakteri Musa (Sarp Akkaya) sevdiği kadını tacizden kurtarmak için bir adamı öldürmüştür. İşlediği cinayet sebebiyle hapse giren Musa, o sıralarda bir bebek olan kızını ise 14 yıldır hiç görmemiştir. Bir gün cezaevinden izinli olarak çıkan Musa, gardiyanlar eşliğinde kızını görmeye gelir. Baba ve kızın birbirlerini tanıma süreci izbe bir mahallede, çeşitli suçların arka plana alındığı atmosferde geçer.
 

Editör: Cihan Oruçoğlu