Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın Özel Kalem Müdürü Samet Güdük, belediye binasında kimliği meçhul bir kişinin silahı saldırısına uğradı. Olay, saat 12.30 sıralarında Adana Büyükşehir Belediyesi'nde meydana geldi. İddiaya göre belediye personeli olduğu öğrenilenm ancak kimliği belirlenemeyen kişi, tabancayla girdiği belediye binasında özel kalem müdürü vekili Samet Güdük'e ateş açtı.

Güdük, vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı. İhbar üzerine belediyeye polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Güdük'ün durumunun kritik olduğu öğrenildi.

Bakan Uraloğlu: 2026'da 5,5G'ye geçeceğiz Bakan Uraloğlu: 2026'da 5,5G'ye geçeceğiz

Vücuduna 3 kurşun isabet ettiği belirtilen Güdük, belediye yakınındaki özel bir hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Halk TV canlı yayınına katılarak saldırıya ilişkin bilgi verdi.

Şevkin, "Kan arayışımız var. 3 kurşun isabet etti kendisine. Bu saldırıyı gerçekleştiren kişi yakalanmadı henüz. 40 yaşlarında çok genç bir kardeşimiz Samet Güdük. Çok üzgünüm umarım iyileşir" dedi.

BELEDİYE ÇALIŞANI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Zeydan Karalar, Güdük'ün sağlık durumunu ve saldırının detaylarını anlattı. Karalar, "Vedalaşırken çalışan personellerden biri tarafından vuruldu. Belediye çalışanı tarafından gerçekleştirilen saldırı bu. " ifadelerini kullandı.

Editör: Cihan Oruçoğlu