Bakan Bolat: Tarım Satış Kooperatifleriyle birlikte çalışacağız Bakan Bolat: Tarım Satış Kooperatifleriyle birlikte çalışacağız

12 Nisan'da Antalya Sarısu'da meydana gelen ve 1 kişinin hayatını kaybettiği teleferik kazası nedeniyle tutuklu yargılanmasına karar verilen CHP Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ü Antalya L Tipi Cezaevi'nde ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, ziyaretin ardından basın açıklaması yaptı. Zeybek Kocagöz'ün moralinin yerinde olduğu bilgisini vererek, kendisinin makamına geçerek bir an önce verdiği hizmet sözlerini yerine getirme gayreti içinde olduğu mesajını iletti. 

28 Kasım tarihinde Kocagöz'ün teleferiğin işletmecisi olan ANET'ten istifa ederek kurumla ilişiğinin kesildiğini hatırlatan Zeybek,  Kocagöz'ün meydana gelen kazada delileri karartma durumunun olmadığını kaçma şüphesiyle tutuklu yargılanması kararının hukuka uygun olmadığını söyledi.  

Kepez Belediyesi'nde yeni dönemle ilgili bir kadrolaşmaya olduğunu savunan Zeybek,  ^"9 günlük idari izinler dolayısı ile Kepez Belediyesi'nde kadro değişimi yapılamadı. Acaba hala Kepez Belediyesi'nde hala üzeri örtülmesi gereken dosyalar için zamana mı ihtiyaç var?" diye sordu. 

Kocagöz'ün avukatları ile mahkemeye sunulan tutukluluk itirazına delillerin de ekleneceği bilgisini veren Zeybek, "7 yıllık görev süresince bakım ve onarımların yapılmadığı yalanı belgeleri ile çürütüldü. İlgili teleferik her hafta Pazartesi bakımı yapılıyor ve her yıl Şubat ayında uzun bakımı yapılmaktadır. Belge, sözleşmeler ve faturalar sunulacaktır" dedi. 

CHP'nin tüm organlarıyla dava sürecinin takipçisi olacağını söyleyen Zeybek, CHP olarak 412 belediye başkanımızla 81 il başkanımızla yerel yönetimler çalıştayımızı yapacağımız. Cuma günü Kocagöz'ün bu çalıştaya katılmasını bekliyoruz." dedi.

Editör: Ece Güneş