Sınır güvenliği ve Suriye politikası konularında dikkat çekici ifadeler kullanan Özel, Türkiye'nin mevcut durumunun ciddi riskler barındırdığını vurgulayarak, "Bu bölgedeki sorunlar tek bir kişiden, Erdoğan'dan kaynaklanıyor. Biz Suriye ile ilişkileri Atatürk'ün çizgisinde yürüteceğiz," dedi ve ekledi: "Suriye’deki durum sadece Esad veya muhaliflerle ilgili değil, daha geniş bir çerçevede ele alınmalı. Önümüzdeki ay Suriye konferansını düzenlemeyi planlıyoruz."

Vatandaş emekli maaşına yapılan zammı yeterli buluyor mu? Vatandaş emekli maaşına yapılan zammı yeterli buluyor mu?

Tüzük kurultayı

CHP lideri, partisinin tüzük kurultayıyla ilgili olarak da bilgi verdi ve değişimin altını dolduracaklarını belirtti: "Kurultayımızda kadınların ve gençlerin siyasi hayata katılımını kolaylaştıracak, onların önündeki engelleri kaldıracak düzenlemeler yapacağız. Gerçek bir demokrasi, her kesimin sesinin duyulduğu bir yapıdan geçer."

Tartışmaların odağındaki "Bozkurt işareti"

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın aktardığına göre, Merih Demiral'ın Avusturya maçı sonrasındaki gol sevinci ve sonrasında yaşanan tartışmalar hakkında da konuşan Özel, şu ifadeleri kullandı: "Milli Takım’ımızın her zaman yanındayız ve sporcularımızın bu tür siyasi tartışmaların içine çekilmesini doğru bulmuyorum. Gencecik çocuklarımız üzerinde bu tür baskılar yaratmak yerine onları desteklemeliyiz."

Sosyalist Enternasyonal

Son olarak, Avrupa'daki siyasi durum ve sağ partilerin yükselişi hakkında da düşüncelerini paylaşan Özel, "Avrupa’da sağın yükselişi bizim için kaygı verici. Bu, özellikle diasporamız için büyük bir endişe kaynağı. Sosyalist Enternasyonal toplantısında bu konuları ele alacağız ve ortak bir mücadele planı üzerinde duracağız," diyerek uluslararası iş birliğinin önemine vurgu yaptı.

Editör: Cihan Oruçoğlu