‘Dolunay’da şiir, müzik ve duygu harmanı ‘Dolunay’da şiir, müzik ve duygu harmanı

Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit ARI; Antalya’nın Kepez ilçesinde, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm projesiyle tamamlanan dairelerin elektriksiz kalması üzerine yüzlerce vatandaşın yaşadığı mağduriyeti, yapmış olduğu basın açıklamasıyla duyurdu.

Kepez’de 715 daire elektriksiz

Av. Cavit Arı; açıklamada “Antalya’mızın Kepez İlçesinde, Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ardından 535 dairenin

anahtarlarını teslim alarak evlerine gelen yüzlerce aile ve bir başka sitede 180 dairede yaşayan vatandaşlarımız, CK Elektriğin alt yapı çalışmalarını tamamlayamadığı için; uzun süredir elektriksiz kalmıştır. Buradan CK Enerji Şirketi yetkililerine ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’a sesleniyorum: Vatandaşlarımız günlerdir elektriksiz yaşamaktadır. Bu aileler mağdurdur ve çaresiz beklemektedir. Birçok ailemizde konutlarına taşınamamaktadır. Bu nedenle dairelerine taşınan vatandaş karanlıkta yaşamaya mecbur bırakılması nedeniyle, elektrik olmadığı için taşınamayan vatandaşlarda kirada oturmak zorunda kalmaları nedeniyle mağdur durumdadır. Bu mağduriyet Antalya CK yöneticilerinin gerekli önlemleri zamanında almayarak bu kentsel dönüşüm bölgelerinin bulunduğu yerlerde gerekli altyapıçalışmalarını yapmamalarından kaynaklanmaktadır. Sorumlular Antalya’dakiyöneticiler, idarecilerdir” dedi.

Editör: Ece Güneş