İNSANLARIN İNANÇLARI VE NERELİ OLDUKLARIYLA İLGİLENMİYORUM

 

Güneş Mahallesi’ndeki konut anahtar teslim töreninde yapılan cami açılışı ve daha önceki cami açılışlarında neden fotoğrafı olmadığı sorusunu Böcek,  “545 dairemizi tamamladık Güneş Mahallesi’nde. Yüzde 90’ı bizim Kürt kardeşlerimizdir. Onlar uzunca yıllar Antalya’ya gelmişler. Bir seçim öncesi vaadim de yoktu. Talimat verdim, konutlar hızla yapıldı, açılışlarını gerçekleştirdik. Cami açılışı da yaptık, sorduğunuz için söylüyorum. Fotoğraf çektirmedim, çektirmem de cami açılışında.  Ben kimseyi görüşü, inancı nedeniyle dışlamam. Biz camileri yaptırıyoruz, insanların inancına göre deniz kenarına 150 metre mesafede Cem Evi de yaptık. Konyaaltı Belediye Başkanlığı dönemimde Meclis Toplantısı’nda Antalya’da Cem Evi ibadethane sayılsın diye karar aldık. İnsanların inançları ile nereli oldukları ile ilgilenmiyorum. Kendisini TC vatandaşı kabul eden, Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkan, Ezanımıza saygı duyan, Mavi Gözlü Dev Adam, Atatürk’ün yolunda ilerleyenlerden oy istiyor ve onlara hizmet ediyorum. Atamızın adını ağzına almak istemeyenler sonra darbe zamanı Atatürk’ün resmini asanlar vardı. Bir oyun gibi.  Antalyalı buna müsaade etmez” sözleriyle yanıtladı.

 

108 MECLİS TOPLANITISI’NIN 71’İNE GELMEZSENİZ BİHABER OLURSUNUZ

Böcek, Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü’yü Meclis toplantılarına katılmadığı için şu sözlerle eleştirdi:

“Kepez Belediye Meclisi’nde bekleyen, Karayolları’na ait bir yer var.  Biz o karayolu ile bilgilendirdik, bu güzergah karayolu sorumluluğundadır, diye afiş astık. Bilgilendirme afişimizi kesenler şimdi, karayolu yapacağız, diyor.  Dünyadan haberleri yok. Deprem Master Planı yaptık. Türkiye’de 1999 Depremi oldu, 2002 İzmir, 2022 biz Master Plan yaptık.  Burada çıkıp Deprem Master Planı yapacağım, diyor. Bir duydum ki, gelirsem Kırcami’yi çözeceğim, diyor. Millet ile dalga mı geçiyorsunuz? 100 binlik, 25 binlik, 5’binlik, binlik  planları onaylatmış Muhittin Böcek var.  108 Siz Meclis Toplantısı’nın 72’sine katılmazsanız, bilemezsiniz. İlçe belediye başkanları doğal Büyükşehir Belediye Meclisi üyesidir. Gazipaşa’da ne oluyor bileceksiniz. Alanya’da 16 tane kapatılan belde var. Konaklı’yı bileceksin. Cikcikli’yi, Tosmur’u bileceksiniz.  Bihaber olursunuz böyle işte. Kent adına vatandaş seni seçtiyse Meclis’i takip edeceksiniz. Şimdi şunu yapacağım, bunu yapacağım diyor. Biz Antalya’da yapılmayanı yapmaya devam edeceğiz.

17 NİSAN’DA METRO İHALEMİZ VAR

Böcek Antalya’da ulaşım ile ilgili projelerini de anlattı. Seçildiği tarihten sonra Antalya’da nüfus ve araç sayısının arttığına işaret eden Sarısu’dan başlayacak yeni bir metro hattının yapılacağını söyleyerek 17 Nisan’da ihalesinin yapılacağını duyurdu. 

İPTAL EDİLEN ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ’Nİ YAPACAĞIZ

Antalya’da festival sayısını arttırdıkalrını söyleyen Böcek 2023 yılında iptal edilen Altın Portakal Film Festivali ile ilgili de şöyle konuştu: “ Geldiğimizde heykeller siyaha boyanmış, kısa metraj uzun metraj yarışması kaldırılmış, biz geldik özüne döndürdük. Altın Portakal demek at arabası ile gelip kortej izlemek demektir. Hep birlikte seçim sonrası 60. Altın Portakal Film Festivali’ni yapacağız.”