Kaş Adliyesi’nde dün Avukat Hakan Tüzen  ile Kaş Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı arasında tuvalet konusunda yaşanan tartışma ile ilgili Antalya Barosu sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Antalya Barosu'nun açıklaması şöyle:

Duayen Hukukçular Akdeniz Üniversitesinde buluştu Duayen Hukukçular Akdeniz Üniversitesinde buluştu

15 Mayıs 2024 tarihinde Kaş Adliyesi'nde meslektaşımız Avukat Hakan Tüzen Adliye'de bulunan tüm personel ve avukatların kullanımına açık olan tek tuvaleti kullanması nedeniyle Kaş Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Feyzoğlu tarafından sözlü şiddete uğramış, tuvaleti kullanmasına izin vermemiş ve kolluk marifeti ile zorla kolundan ittirilmek suretiyle dışarı çıkarılmıştır.  Meslektaşımıza yapılan bu muameleyi kabul etmiyoruz, toplumumuz için asıl üzücü ve trajik olan bir Cumhuriyet Başsavcısının yasada açık olarak belirtilen asli görevleriyle ilgilenmesi gerekirken avukatların tuvalet ihtiyacını kendine dert etmesidir. Kaş Cumhuriyet Başsavcısının görevini layıkıyla yerine getirmediği ve yüklendiği görev açısından kendisine duyulan güveni kaybettiği aşikardır. Yaşanılan olayın izah edilecek bir tarafı bulunmamaktadır.  Her zaman olduğu gibi Antalya Barosu olarak bizler meslektaşlarımızın yanındayız. 

Bugün yaşanan olaylarla ilgili bir kez daha "Mahkeme kadıya mülk değildir" diyoruz ve Adalet Bakanlığı'nı, Hakimler Savcılar Kurulu'nu göreve çağırıyoruz.

İlgili Cumhuriyet Başsavcısı ile yürütülecek sürecin takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine sunarız. 

Editör: Ece Güneş