Muratpaşa’nın ‘Kızıl Fırtınası’ yeni şampiyonlar yetiştiriyor Muratpaşa’nın ‘Kızıl Fırtınası’ yeni şampiyonlar yetiştiriyor

Başkan Uysal, belediyenin Ermenek Mahallesi’nde bulunan sokak hayvanları geçici bakımevi ve rehabilitasyon merkezinin yeni bölümlerini inceledi. Uysal, sokak hayvanlarının yeni yaşam alanlarını gezerken onlarla oynamayı da ihmal etmedi. Sokak hayvanlarıyla ilgili tartışmaların Türkiye’de, ne yazık ki bitmediğini dile getiren Uysal, “Makul bir denge içinde hem korkan vatandaşlarımızın gözetilmesi gerekiyor hem de canlıların sağlığının, yaşam alanlarının sağlıklı hale getirilmesi gerekiyor. Bu dengeye katkıda bulunmak üzere bir misafirhane oluşturduk. Saldırgan özellik gösteren ya da gruplaşan, saldırgan özellik gösterme eğiliminde olan sokak köpeklerini burada misafir ediyoruz. Şartlar oldukça iyi” dedi.

Saldırganlık gösteren köpekler belediyeye bildirilmeli

Uysal ayrıca saldırganlık gösteren köpeklerin belediyeye bildirilmesi halinde gerekli tedbirlerin alınacağını ve yeni oluşturulan barınakta güzel şartlar altında misafir edileceğini de sözlerine ekledi.

Editör: Cihan Oruçoğlu