Antalya'dan havalanan uçak Varşova Havalimanı'na acil iniş yaptı Antalya'dan havalanan uçak Varşova Havalimanı'na acil iniş yaptı

Boğaçayı Köprüsü ile Liman arasında kalan 1 kilometre uzunluğundaki “2. Etap Konyaaltı Sahili Çevre Düzenleme Projesi” çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor. Yaklaşık 200 milyon liralık bedelle hayata geçirilen proje 23 bin metrekaresi yeşil alan olmak üzere yaklaşık 74 bin metrekarelik bir alandan oluşuyor. Devam eden projenin en kısa sürede tamamlanarak, yeni haliyle halkın kullanımına açılması hedefleniyor.

Konyaaltı Sahili Çevre Düzenleme Projesi kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarda, Boğaçayı ile Liman arasını kapsayan alanda birçok kamyon, iş makinesi ve personel, projenin hızlı bir şekilde tamamlanması için çalışıyor.

Projenin sahil tarafındaki yürüyüş yolu karo taşlarla, kuzey tarafındaki kaldırımlar da doğal taşlarla kaplanıyor. Yan yollardaki kaldırım çalışmaları tamamlandı. Akdeniz Bulvarı'ndaki orta refüjde bordür uygulaması, bazalt altı grobeton imalatı ve bazalt döşeme uygulaması yapıyor. Proje kapsamında oluşturulan seyir teraslarında perde kalıp, beton imalatı ve merdiven imalatında sona gelindi. Tüm alandaki alt yapı çalışmaları sürerken Liman kavşağında bazalt döşeme imalatı gerçekleştiriliyor.
Projenin içerisinde, seyir terasları, park alanları, bin metrelik koşu yolu ve yine bin metrelik bisiklet yolu gibi alanların yanında kıyı kanununa uygun şekilde, 150'şer metre arayla büfeler ve şezlong alanlarıyla birlikte 370 araç kapasitesine sahip cep otoparklar da olacak. Proje dahilinde otobüsler için de ayrı bir park alanı bulunuyor.

Editör: Cihan Oruçoğlu