Cumhuriyet'ten Merve Kılıç'ın haberine göre Dr. Philip ayrıca, aşıların güvenliği ve önemi üzerine de konuşarak, "Hiçbir aşı yüzde yüz güvenli değildir ama her aşı, hastalıktan daha güvenlidir. mRNA aşılarının, bazı kanser türlerinin tedavisinde kullanılmaya başlanması, bu teknolojinin potansiyelini gösteriyor," ifadelerini kullandı. Aşı karşıtlığının, bilimsel olmayan iddialarla körüklendiğini belirten Philip, aşıların pandemiyle mücadelede kritik bir rol oynadığını belirtti.

Asat Genel Müdürü Kurt "Suya yüzde 500 zam" haberlerine cevap verdi Asat Genel Müdürü Kurt "Suya yüzde 500 zam" haberlerine cevap verdi

Dr. Philip, sağlık sektöründe yaşanan global "hekim göçü"ne de değindi. Avrupa ve Amerika'da yaşlanan hekim popülasyonu ve yetersiz genç hekim sayısının, dünya genelinde bir boşluk oluşturduğunu ve bu boşluğu doldurmak için hekimlerin yüksek standartlara sahip ülkeleri tercih ettiğini söyledi. Bu durumun, küresel sağlık sistemlerindeki dengeleri değiştirebileceği uyarısında bulundu.

Editör: Cihan Oruçoğlu