Antalya Büyükşehir Belediyesi, 6 Mart 1930 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Antalya’ya ziyaretini unutulmaz kılmak için muhteşem bir konser düzenledi. Ünlü sanatçı Koray Avcı, Cumhuriyet Meydanı’nda binlerce kişiye unutulmaz bir konser verdi. Konseri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalyalılarla birlikte dinledi. Ellerinde Türk bayrakları, telefon ışıkları ile Koray Avcı’ya eşlik eden Antalyalılar, Atatürk'ün Antalya’ya gelişini coşku, sevgi ve heyecanla kutladı. Antalyalılar Başkan Böcek’e yakın ilgi göstererek bol bol selfie çektirdi.

“Atatürk’ü unutmadık unutturmayacağız”

Konser öncesi vatandaşlara seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek şunları söyledi:

“Bu özel gün, Atatürk'ün mirasına sahip çıkmak ve devrimlerini unutmadığımızı bir kez daha vurgulamak için bir fırsattır. Birlikte, geçmişe olan bağlılığımızı göstermek ve geleceğe olan inancımızı pekiştirmek için buradayız. Atatürk'ü ne unutacağız, ne de unutturacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine inanan bir kardeşiniz olarak, konserlerin iptal edilmediği, herkesin istediği gibi ibadetini yaptığı, kimsenin kimseye karışmadığı, güzel Antalya’mızda sizlerle 5 yıl daha inşallah hep birlikte güzel günlerde buluşacağız. Çalışmalarımızı toplumun refahı ve kalkınması için sürdüreceğiz. Antalya'yı ortak akıl ve adaletle yönetmeye devam edeceğiz. Çobanın da şoförün de emeklinin de, mazot alamayan köylünün de belediye başkanıyım. İnşallah 5 yıl daha Antalya’ya hizmet edeceğim.”

“Antalya Muhittin Böcek’e sahip olduğu için çok şanslı”

Konyaaltı Plajı’nın  Önlenemeyen İşgali Konyaaltı Plajı’nın  Önlenemeyen İşgali

Ünlü Sanatçı Koray Avcı ise, “Bu dünyanın ihtiyacı olan şey sevgi. Sevginin olduğu yerde biz insanlar kardeşçe, arkadaşça, dostluk ve huzur içinde yaşayabiliriz. Muhittin Böcek Antalya’ya bu sevgiyi ve kardeşliği sağladı. Muhittin Böcek’e ben ağabey diye seslenirim. Normal zamanlarda da ararım halini hatırını sormak için. Benim için çok kıymetli ve özel bir insandır. Siyasetten bağımsız olarak söylüyorum ki bu zamana kadar Antalya için yaptıkları hizmetler ortada. Antalyalılar Muhittin Böcek’e sahip olduğu için çok şanslı” diye konuştu.

Başkan Böcek, ünlü sanatçı Koray Avcı’ya teşekkür ederek konser anısına Atatürk tablosu ve çiçek takdim etti.

Editör: Cihan Oruçoğlu