Sağlıklı yaşam için ASFİM, geleceğin yıldızları için futbol yaz okulu ve bisiklet tutkunları için de bisiklet sürüş eğitimi Antalyalılara spor ve enerji dolu bir yaz yaşatacak. Büyükşehir Belediyesi sağlıklı bir yaşam için 7'den 70'e herkesi bu yaz sporla buluşturuyor.

Serinlemek için ırmağa giren genç hayatını kaybetti Serinlemek için ırmağa giren genç hayatını kaybetti

Çocukların ve gençlerin zihinsel ve bedensel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı koymak, yetişkin ve ileri yaştaki bireylere de hem bedensel hem de ruhsal destek sağlamak için spor etkinlikleri düzenlenecek.

Kayıtlar 10-18 Haziran tarihleri arasında
Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren ASFİM, vatandaşları sağlıklı ve hareketli yaşamla buluşturmaya devam ediyor. ASFİM’in ücretsiz spor hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşların yeni dönem kayıtları için 10 -18 Haziran tarihleri arasında genclikspor.antalya.bel.tr internet adresinden başvuru yapmaları gerekiyor.

Reformer, pilates ve fitness
ASFİM kursları 24 Haziran’da başlayacak. Profesyonel eğitmenler eşliğinde ücretsiz spor yapma imkânı sunan ASFİM’lerde vatandaşlar için fitness, step-aerobik, pilates, wellness reformer, zumba, çocuklar için temel jimnastik dersleri ve parkinson hastaları için de egzersiz kursları verilecek. ASFİM’de ayrıca ‘ileri yaş için egzersiz’ kursu ile 60 yaş üstü vatandaşlar için özel çalışma programıyla formda kalmalarını sağlayacak. ASFİM yaz kurslarında kadınlara özel savunma sanatı eğitimi de verilecek.

Geleceğin yıldızları sahaya çıkacak
Büyükşehir Belediyesi, yaz tatilini sporla geçirmek isteyen çocuklar için ücretsiz futbol okulu düzenliyor. 7 ile 12 yaş arasındaki her çocuğun katılabileceği futbol kurslarında, çocukların sosyalleşmesinin yanı sıra, futbol branşının uygulamalı öğrenilmesine de yardımcı olunacak. Kontenjanların sınırlı olacağı yaz okulu için 10-18 Haziran tarihleri arasında kayıt başvurusu yapılabilecek. Kayıt için genclikspor.antalya.bel.tr adresinden veya 0242 321 2470 numaralı telefondan bilgi alınabilir. Futbol yaz okulu 1 Temmuz’da başlayacak.

Ücretsiz bisiklet eğitimi
Antalya Büyükşehir Belediyesi, yeni dönem kayıtlarıyla 10-70 yaş arası tüm bisikletseverleri ücretsiz bisiklet sürüş eğitimlerine bekliyor. 10-18 Haziran tarihleri arasında başvuruların kabul edileceği etkinlikte bisiklet tutkunlarına bisiklet sürmeyi öğrenmeye ve deneyimlemeye davet ediyor. Eğitimler, uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilecek ve katılımcılara güvenli bisiklet sürüşü, trafik kuralları ve bisiklet bakımı konularında bilgi verilecek. Bisiklet sürüş eğitimleri 24 Haziran’da Akdeniz Kent Park ve 29 Haziran Lara Düden Park’ta başlayacak. Vatandaşlar kayıt için genclikspor.antalya.bel.tr adresinden başvurabilir.

Editör: Cihan Oruçoğlu