Antalya Büyükşehir’den Dünya Yoga Günü’ne özel etkinlik Antalya Büyükşehir’den Dünya Yoga Günü’ne özel etkinlik

Antalya’nın Kemer ilçesi Beldibi bölgesinde bulunan Atatürk Parkı’nın karavan kampına dönüştürülmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ihale edilerek çalışmalara başlanmasına bölge halkı ve çevreciler tepki gösterdi. Atatürk Parkı’nda toplanan çok sayıda bölge halkı ve çevreciler projenin iptal edilmesi için basın açıklaması yaptı.

"Alan imarsız, çalışmaların durması gerekir"

Grup adına açıklama yapan karavan kampına karşı olmadıklarını belirten Gündüz, "Parkın çevresindeki çitler kaldırılmalı ve halk parkı daha rahat kullanması sağlanmalıdır. Bizler Karavan kamplarına karşı değiliz. Karavan kampı için daha uygun başka bir alan bulunmalı ve onların da bütün altyapı ihtiyaçları karşılanmalıdır. Beldibi’de de halkın karavancılarla karşı karşıya getirilmesinden vazgeçilmelidir” şeklinde konuştu.
Bölge halkı ile birlikte alanda bulunan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’da, pazartesi günü bakanlık ile gerekli yazışmalara başlayacaklarını ayrıca Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile bizzat görüşerek konuyu detaylı anlatacağı ve projenin iptal edilmesi için elinden geleni yapacağını söyledi.

Editör: Cihan Oruçoğlu