Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel'in katıldığı Afyonkarahisar Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı öncesinde yaptığı bir konuşma sonrasında gündeme geldi. Köksal, seçilmesi halinde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapılarını DEM Parti hariç her siyasi partiye açacağını ifade etti.

Partisinin Kütahya mitinginde konuşan Genel Başikan Özgür Özel, Burcu Köksal'ın sözlerine tepki gösterdi. Özel, "CHP'li belediyeler kişilerin dini inancı, mezhebi, etnisitesi, doğduğu yer, ırkı ve yine hangi siyasi görüşe bağlı olduklarına bakılmaksızın belediye hizmetlerini eşit sunacaklarına ve belediyenin kapılarını herkese açacaklarına söz verecekler" dedi.

Sosyal medyada paylaştı

Burcu Köksal Özgür Özel'in uyarısına rağmen sosyal medya platformu X'te şu paylaşımı yapmıştı:

"Ben Suriyeliler amasız fakatsız lakinsiz Afyonkarahisar’dan göndereceğim diyorum, Akp mevcut işçileri çıkaracak pkk’lıları işe alacak diyorlar, ben emeklilere 4 ay doğalgaz ve Afjet konusunda destek vereceğim diyorum, belediyeyi dem’lilerle yönetecek diyorlar, rantsal dönüşüm değil garip gurabaya bedelsiz ev yapacağım diyorum, gizli kapılar ardında demlilerle görüşüyor diyorlar. Açık ve net Afyonkarahisarı demlilerle ve hüdaparlılarla yönetmeyeceğim… Net…."

Editör: Cihan Oruçoğlu