Konyaaltı ilçesinde bulunan okullarda eğitim gören öğrenciler, sosyal sorumluluk projesi bünyesinde Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yardımlarıyla HayatPark’a çim ekti. Öğrencilere ekipler tarafından çim alanı oluşturmadan çim bakımına kadar teknik bilgi verildi.

Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Öncü Ceylan Baloğlu, "İlçemizde bulunan okullar sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde belediyemize başvuruda bulundu. Biz de Konyaaltı Belediyesi olarak talep eden okullarda eğitim gören öğrencilerimize HayatPark’ta bakım çalışmaları ve çim ekimi ile ilgili genel bir bilgilendirme yaptık. Çim alanı nasıl hazırlanır, çim ekimi nasıl yapılır konularında öğrencilere teknik bilgi verdik. Bu bilgilendirmenin ardından da uygulamalı olarak öğrencilere çim ekimi yaptırarak vatandaşın kullanımına nasıl hazır hale getirildiğini gösterdik" dedi.

Antalya’da 19 Mayıs coşkusu havada, karada ve denizde yaşandı Antalya’da 19 Mayıs coşkusu havada, karada ve denizde yaşandı

Etkinliğe katılan öğrencilerden Duru Nama da, "Bugün burada Konyaaltı Belediyesi HayatPark’ta çim nasıl ekilir bunu öğrendik ve uygulamalı olarak da çim ekimi gerçekleştirdik" dedi.

Editör: Cihan Oruçoğlu