Büyükşehir, çiftçi kart projesini yaygınlaştıracak Büyükşehir, çiftçi kart projesini yaygınlaştıracak

Halk TV'de yer alan habere göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın mal varlığını açıklamasının ardından, Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok da geçtiğimiz hafta mal varlığını açıklamıştı.

Altınok 22 tane arsa, 13 tane ev, 25 tane tarlalık mal varlığının büyük bölümünün babadan miras olduğunu söyledi.

22 arsa (kendi üzerine), 11 konut (kendi üzerine), 1 benzin istasyonu (kendi üzerine), 2 bina (kendi üzerine) 25 tarla (kendi üzerine)….Aile şirketi hissedarlığı: 12 konut (şirketteki payına düşen) 5 dükkan (şirketteki payına düşen)

“MAL VARLIĞIM ANA SÜTÜ GİBİ AK VE HELALDİR”

Altınok X hesabından yaptığı açıklamasında “Ekte sunduğum tüm mal varlığım ana sütü gibi ak ve helaldir” notunu düşmüştü.

X hesabında yaptığı açıklama şöyleydi:

“Bir Belediye Başkanı Öncelikle Şeffaf Olmalıdır! Özü Sözü Bir ve DÜRÜST Olmalıdır! Bir Belediye Başkanının Duruşu Olmalıdır ve Bir O Yanda Bir Bu Yanda Bulunmamalıdır! Ne yazık ki mal varlığım üzerinden bir süredir suni gündemler yaratılarak, Başkentimize yapacağımız hizmet ve eserlerin üstünün örtülmeye çalışıldığını; projelerimizi gölgeleme çabasına girildiğini ve en önemlisi siz değerli Ankaralı hemşehrilerimi incittiklerini hissettiğim için mal varlığımı açıklama vakti gelmiştir.
 

Editör: Cihan Oruçoğlu