Belediyecilikte katılımcı demokrasiyi ilke edindiklerini ve sloganlarının “Konyaltı’nı hep beraber yöneteceğiz” olarak belirlediklerini belirten Kotan, muhtar ve mahalle toplantıları ile vatandaşın belediye yönetimine katılımını ve belediyenin hesap verebilirliğini en yüksek seviyeye çıkartmayı amaçladıklarını söyledi.

Side Antik Kenti'nde tarihi mozaik zemin keşfedildi Side Antik Kenti'nde tarihi mozaik zemin keşfedildi

Konyaaltı yabancı sakinleri için çalışacak

Kotan’ın hedefleri arasında başta Rusya ve Ukrayna olmak üzere farklı ülkelerden yabancı yerleşiklerin Antalya’da en fazla tercih ettiği ilçelerden biri olan Konyaaltı’nda yabancıların muhtarlık ve bürokratik işlemlerini kolaylaştırmak da var.  Kotan, bu hedef doğrultusunda  “Yabancı İletişim Birimi” kuracaklarını açıkladı.

Konyaaltı’nda kadınlar  geceleri güvenle yürüyecek

Kadın ve çocukların konforunu ve mutluluğunu ilk sıraya koyduklarını belirten Kotan, çocuk parkı ve kreş sayılarını arttıracaklarını, sokak aydınlatmaları ile kadınların gece güvenliğini sağlayacaklarını, yeni annelere temizlik ve yemek desteği vereceklerini söyledi.

200 bin nüfuslu Konyaaltı Belediyesi Başkanlığı’nı 2019 yerel seçimlerinde  yüzde 66 ile CHP adayı Semih Esen kazanmıştı.

CEM KOTAN KİMDİR?

1982’de Ankara’da doğdu. 1995’te Antalya’ya yerleşti, Lise eğitimini Antalya’da tamamladıktan sonra Selçuk Üniversitesi’nde Yerel Yönetimler eğitimi aldı. CHP Antalya Gençlik Kolları’nda uzun süre çalıştı, 2014 yerel seçimlerinde Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyeliği’ne seçilen Kotan, aynı dönemde Adalya Vakfı yöneticiliği görevini üstlendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde Kadın Kooperatifleri Projesi ve Kadın İş Gücü Geliştirme Merkezi yöneticiliğini üstlenen Cem Kotan, kadınların üretime katılması ve aktif rol alması süreçlerini yürütüyor.

Editör: Cihan Oruçoğlu