19 ilçede sosyal belediyecilik anlayışıyla sürdürülen projeler kapsamında, Nisan ayında 19 ilçede 367 ihtiyaç sahibi ailenin 6-24 aylık 377 çocuğuna 2 bin 262 adet ücretsiz Halk Mama desteği verildi. Nisan ayında 19 ilçede 2-5 yaş arasındaki 7 bin 928 çocuk Halk Süt ile buluşturuldu. Halk Süt Projesi kapsamında Nisan ayında 63 bin 424 ton süt paketlenerek dağıtımı gerçekleştirildi.

Mutfak ekonomisine katkı sağlıyor

Antalya'da ilginç hırsızlık: Eşine sürpriz olarak aldığı konteyneri çaldılar Antalya'da ilginç hırsızlık: Eşine sürpriz olarak aldığı konteyneri çaldılar

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kepez, Alanya, Manavgat ve Serik’te bulunan Halk Et satış mağazalarının yanı sıra ilçe ilçe gezen 1 mobil tır ile de sağlıklı ve kaliteli et ve et ürünleri uygun fiyatla halkla buluşturuluyor. Nisan ayında 13 bin 420 kişi Halk Et mağazalarından alışveriş yaptı. Nisan ayında Halk Et mağazalarında 27 bin 278 ton et ve et ürününün satışı gerçekleştirildi. Girdi fiyatlarındaki tüm artışa rağmen vatandaş ucuz ekmek yiyebilsin diye ekmek fiyatının 4,5 TL olduğu Halk Ekmek büfelerinde Nisan ayında 618 bin 402 adet ekmeğin satışı gerçekleştirildi.

ANTSU yoğun ilgi görüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşın kaliteli içme suyuna uygun fiyatla ulaşabilmesi amacıyla hayata geçirdiği ANTSU’da yoğun ilgi görüyor. Piyasada 19 litrelik damacanalar 90-100 lirayı bulan fiyatlarla satılırken ANTSU 25 TL’lik fiyatıyla vatandaşın tercihi oluyor. Torosların doğal kaynak suyu ANTSU Halk Ekmek büfeleri ve Halk Et mağazalarının yanı sıra 11 farklı ilçede de farklı noktalarda gel-al, eve servis ve toptan satış seçenekleriyle Antalyalılar ile buluşuyor. Yakın zamanda hayata geçirilmesi planlanan Halk Bakkal, başta öğrenci ve ihtiyaç sahiplerinin lezzetli yemekleri uygun fiyatla yiyebilmelerine imkan sağlayacak Kent Lokantaları ile de Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalyalıların bütçesine katkı sunmaya devam edecek.

Editör: Cihan Oruçoğlu