CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugünden itibaren kurmaylarıyla birlikte milletvekilleri ve parti yönetiminde görevlendirme yapacak. Yerel seçim için illerde miting, ilçelerde de halk buluşmaları düzenlenecek. Az farkla kazanılan ya da kaybedilen yerlere ağırlık verilecek.

Meteoroloji şiddetli kuraklık alarmı Meteoroloji şiddetli kuraklık alarmı

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre, Özgür Özel, bugünden itibaren kurmaylarıyla birlikte milletvekilleri ve parti yönetimi için bir görevlendirme çalışması yapacak. Milletvekillerinin saha çalışması yapacağı yerler belirlenecek. Meclis tatile girdikten sonra milletvekilleri de tamamen saha çalışmalarına dahil olacak. Özel’in gazetecilere anlattığı seçim stratejisine göre parti bu dönemde sadece il mitingleri değil, ilçe mitingleri de yapmak istiyor.

Özellikle partinin bir önceki seçimlerde az farkla kazandığı ve kaybettiği ilçelere önem vermesi bekleniyor. Bu ilçelerde CHP Genel Başkanı Özel’in de katılımıyla yapacak mitinglerin sonucunda parti seçimlerde başarıyı hedefliyor. Bunun dışında parti kurmayları önceki seçimlerde CHP’nin az farkla kaybettiği Bursa ve Balıkesir’de bu dönem başarılı olacaklarını vurguluyor ve bu illerdeki çalışmaların daha yoğun olacağını söylüyor. Hafta sonu Balıkesir’de aday tanıtımı yapacak olan CHP lideri Özel de Kırıkkale, Kastamonu ve Malatya’da mutlaka bir miting yapacağını belirterek bu illerde “partinin sürpriz yapma fırsatı olduğunu” vurguluyor.

Editör: Cihan Oruçoğlu