CHP PM toplantısı bugün yaklaşık dört saat sürdü ve ikisi halen CHP yönetiminde olan toplam yedi büyükşehir için karar çıktı.

İzmir ve ilçeleri için gelecek hafta 1 Şubat'taki PM'de karar verilmesi söz konusu. Bu haftaki toplantıda İstanbul'un ilçeleri kesinleşti.

CHP Parti Meclisi'nde, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mevcut Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in çok az farkla ve oy çokluğuyla yeniden aday olması yönünde karar alındığı öğrenildi.

Antalya'nın metropol ilçesi Muratpaşa içinse aday kararı haftaya bırakıldı. Mevcut belediye başkanı Ümit Uysal'ın Antalya'da aday olmak için başvurusu söz konusuydu.

CHP Parti Meclisi'nde, Bodrum Belediye Başkanı olarak görev yürüten Ahmet Aras'ın, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı da kesinleşti.

Aras, Muğla’da AK Parti'den aday olan eski CHP milletvekili Aydın Ayaydın ile yarışacak görünüyor.

CHP PM'de büyükşehirlerden Denizli'de Bülent Nuri Çavuşoğlu, Diyarbakır'da Cafer Pekdemir, Erzurum'da Atlıhan Atila, Sakarya'da Azize Çeroğlu, Trabzon'da Hasan Süha Saray ve Van'da Şükrü Şahar'ın adaylığı kesinleşti.

CHP'nin Ankara'daki kalesi Çankaya ilçesi için aday kararı da haftaya bırakıldı. Benzer şekilde Bursa'daki ilçeler Nilüfer, Mudanya ve Gemlik adaylarının açıklanması da önümüzdeki haftaya kaldı.
 

Editör: Cihan Oruçoğlu