Uzun yıllardır Antalyaspor yüzme takımı bünyesinde yarışan 2006 doğumlu Poyraz Şan Aşkın, özellikle son sezonlarda yükselişe geçen form grafiğinin meyvesini ABD’nin Ohio eyaletinde bulunan Youngstown State University’den tam burs kazanarak aldı.

Youngstown State University, sporun 13 dalında birden boy gösteren bir üniversite konumundayken aynı zaman da Penguenler adı altında kendi taraftar organizasyonuna sahip olması ile de sosyal olarak da dikkat çeken bir yapı.

Antalyaspor’un aldığı başarılı sonuçlar ve takımımızda yer alan milli yüzücülerden etkilenerek iki sezon önce kırmızı beyazlı takıma transfer olan Arda Demir Hülagü ise takım arkadaşı Poyraz Şan gibi ABD’nin yolunu tutan bir başka Antalyasporlu kulaç oldu.

Doğum yılı 2005 olan Arda Demir, Amerika Birleşik Devletleri’nin Boston kentinde bulunan Emmanuel College’de hem eğitim hem de spor yaşamına devam edecek. Arda Demir’in dâhil olacağı “Aslanlar” takma ismine sahip kolej takımı kadınlar ve erkeklerde toplam 20 branşta yer alarak spora verdiği önemi ortaya koyuyor.

Editör: Cihan Oruçoğlu