banner9

HALKIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN

O kadar şaşkınım ki anlatamam.

Birisi Malatyalı hemşerim olan 13 masum insan, bir mağarada katledilmiş olarak bulunuyor.

Katliamın sorumlusu olan PKK terör örgütünü ve bu eylemi lanetliyorum…

O infazları yapan ellerin parmaklarını tek tek kırasım var…

Üzgünüm…

Halkımızın başı sağ olsun…

Terör ve şiddetle hiçbir yere varılamayacağını, başta Kürt halkı olmak üzere bu ülkeye bu şekilde barışın getirilemeyeceği açık olduğu halde bu 13 masum insanın infazını anlamakta zorlanıyorum.

Her türlü şiddet ve terör, ülkeyi hızla demokrasi platformundan uzaklaştırır.

Barış, ulaşılamayacak kadar uzaklara kaçar gider…

Ancak üzgün olsam da lanetlesem de bu olayla ilgili yaşananları bir gazeteci olarak sorgulamadan edemiyorum.

Öncelikle şunun altı çizmem gerek;

“Bu masum insanların infazının PKK tarafından yapılmış olmasına rağmen bu olayın siyasi sorumluluğu Sayın Erdoğan ve AK Parti hükümetindedir.”

Terör örgütünü lanetlemekle, “biz kurtarmaya gittik ama başaramadık” demekle ve hele AK Parti kongresine henüz evladının acısını bile sindirememiş bir anayı telefonla arayarak ona “ne mutlu sana ki şehit oğlun var” demekle bu siyasi sorumluluktan kurutulamazlar.

İktidar makamı şikâyet ve ağlama makamı değil, çözüm üretme makamıdır.

Çözümleyemiyorsan bırakacaksın, çözecek insanlara yol vereceksin…

Zaman zaman “MİT ve Silahlı Kuvvetlerin özel ortak operasyonuyla yurtdışında birkaç teröristin yakalanıp getirildiğini” haberlerde duyarız.

Demek ki, devletin istihbarat birimi ile silahlı kuvvetlerin özel birimlerinin sessizce gerçekleştirdikleri böylesine başarıları var.

Öyleyse neden 6 yıldır tutsak olan bu masum insanları kurtarmak için dünya âleme ilan ederek binlerce asker, SİHA, tank, topla tutsakları kurtarmaya gidildi?

Bu şekilde yapılacak operasyonla insanlarımızın infazına yol açılacağını Sayın Erdoğan bilmezse de Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, eski bir asker olarak iyi bilir.

Kaldı ki, 6 yıldır terör örgütünün elinde tutsak olduğu devletimizce bilindiğine göre neden bu güne kadar bu masum insanların evlerine, ailelerine dönmeleri için askeri operasyon dışında başka yollar denenmedi?

Terör örgütünün elebaşı İmralı’da…

Ondan, seçimlerde Kürt seçmenlerin AK Partiyi desteklemeleri için mektup alabilindiğine göre, Kandil’e de tutsakların bırakılması için mektup yazdırılamaz mıydı?

Kırmızı Bültenle aranan Osman Öcalan, TRT muhabirlerince bulunup Kürt seçmelerin AK Partiyi desteklemeleri yönünde haber programı yapılabildiğine göre, aynı kişi yine bulunup(!) tutsakların bırakılması için bir girişimde bulunulamaz mıydı?

Çözüm sürecinde HDP’li milletvekillerinin İmralı ile Kandil arasında mekik dokumaları sağlanmıştı.

Aynı yöntemlerle HDP milletvekilleri olmazsa bile bir şekilde AK Partili Kürt kanaat önderlerinin aracılık yapmaları sağlanarak bu tutsaklar kurtarılamaz mıydı?

Olup olmadığını bilmiyorum ama eğer PKK’nın elinde başka tutsaklar da varsa umarım onlar sağ-salim kurtarılır ve ülkemiz bu şekilde yeni acılar yaşamaz…

YORUM EKLE

banner20

banner21

banner19