‘Yaşama hakkımıza vurulan darbenin hesabını soracağız’

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Bahar Önal, İstanbul Sözleşmesi’nin iptaliyle ilgili kararı eleştirerek, “Bu karar, kadınların yaşama hakkına vurulmuş ağır bir darbedir. Bu ülkenin kadınları olarak hesabını soracağız” dedi.

‘Yaşama hakkımıza vurulan darbenin hesabını soracağız’

Hükümeti sert sözlerle eleştiren Önal, CHP iktidarında kadınların huzur içerisinde yaşayacaklarına dair söz verdi. Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Önal’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

“42 Milyon kadının hakkı tek bir gecede, bir tek kişinin aldığı kararla gasp edildi! Hukuksal yönüyle de tamamen geçersiz olması gereken bu karar, bırakın temel hakkaniyeti; kadın haklarına, kadınların korunma ve en önemlisi YAŞAMA haklarına vurulmuş ağır bir darbedir!

Yürekten inanıyorum ve biliyorum ki İstanbul Sözleşmesi’nden faydalanmış olan, faydalanan, sözleşmenin iptalinden rahatsızlık duyan AKP’li kadınların sayısı oldukça fazla. A partili, B partili olmamız önemli değil! Evli veya bekar olmamız önemli değil! Sokakta veya evde olmamız, saat kaçta nerde olduğumuz, ne giydiğimiz, kiminle görüştüğümüz hiç ama hiç önemli değil! Önemli olan; bu ülkenin kadınları olarak taciz edilme, tecavüze uğrama, darp edilme, cinayete kurban gitme korkusu taşımadan özgürce, huzur içerisinde yaşamamız!

Görecekler! Bu ülkenin kadınlarının sandıklarından daha güçlü olduklarını ilk seçimlerde görecekler! Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak biz, partimizin iktidarında, hiçbir ayrım yapmaksızın tüm kadınların dimdik arkasında duracak, bu ülkede huzur içerisinde yaşamalarını sağlayacağız!“

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20