‘Son bir hafta tek adam rejimi’nin özetidir’

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Türkiye’de son bir haftada yaşanan olayları değerlendirerek, “Son bir haftada yaşananlar tek adam rejiminin özetidir” dedi.

‘Son bir hafta tek adam rejimi’nin özetidir’

Son bir haftada yaşanan; Andımızın kaldırılması davası, İstanbul Sözleşmesi’nin feshi, Merkez Bankası Başkanı’nı görevden alma, HDP’nin kapatılmak istenmesi, milletvekillerinin gözaltına alınması olaylarına ilişkin basına açıklamalarda bulunan CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, tüm bu olayların mutlak mimarının Tek Adam Rejimi olduğunu belirtti. AKP hükümetine sert eleştrilerde bulunan Başkan Bayar’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

“Başkanlık Sistemi referandumundan önce “Yetkiyi verin, ekonomi şahlansın” diyen TEK ADAM, 19 yıllık iktidarının sonunda şahlananın döviz kuru, altın ve beyaz eşya fiyatları olduğunu görüp, yapacak hamlesi kalmadığını anlayınca gündem üzerine gündem yaratma çabası içerisine girdi.

SARAY’dan yaratılan gündemin, sokaktaki gündemi örtbas etmesi için;

SÖZDE MİLLİYETÇİ bir politikanın eseri olarak HDP’nin seçilmiş milletvekilini yaka paça gözaltına aldılar! Halkın iradesini hiçe sayıp meclise girmiş bir partiyi kapatmaya çalışıyorlar!

Sözde Milliyetçilik hareketinin lideri olarak, “Erdoğan’ın evinin önünde ANDIMIZI okutturacağım” diyen küçük ortakla bir olup ANDIMIZI KALDIRDILAR!

Son 1 haftada yaşananlar TEK ADAM REJİMİNİN özetidir!

19 yıldır iktidardalar;

Hak bilmiyorlar, hukuk bilmiyorlar, adalet bilmiyorlar, ekonomiden hiç mi hiç anlamıyorlar!

Milliyetçilikleri sözde, vaatleri boş, yandaşları zengin…

Önceden de yönetemez ancak kendileri savururlardı; şimdilerde kendileri de ne yaptıklarını bilmiyor, savruluyorlar!

Gidilecek yol kalmadı, tek çare SANDIK!

Vatandaş, ekmeği çöpten aratan AKP iktidarına hesap sormak için SANDIK bekliyor!“         

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20