banner9

Büyükşehir yardım paketini parayla mı veriyor?

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin koronavirüse yakalananlara yardım etmediği iddia edildi.

Büyükşehir yardım paketini parayla mı veriyor?

Kepez ilçesi Başköy mahallesinde ikamet eden CHP üyesi Mehmet Kaçar, 2 ay önce ailesiyle birlikte koronavirüse yakalandıklarını, karantinaya alındıktan sonra Büyükşehir Belediyesi'nden sosyal destek istediklerini ancak bu isteğinin karşılanmadığını ileri sürdü.

Mehmet Kaçar, yaşanan süreci şöyle anlattı:

“Eşimle birlikte koronavirüse yakalandığımız anlaşıldığında sağlık ekiplerince evimizde karantinaya alındık. Hemen Büyükşehir Belediyesini arayarak destek vermelerini istedim. Bana bu işler için ilgili yerin telefonunu verdiler. Verdikleri telefonu aradım Burdur Yolundaki Engelli Rehabilitasyon Merkezi çıktı. Oradaki görevliye durumu anlattım ve bana aynen şunları söyledi. 'Yardım paketini parayla veriyoruz. Ücretini yatırırsanız yardım paketini göndeririz'.”

Genel Merkezden tepki

Bu durumu aynen kaleme alarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na ilettiğini belirten Mehmet Kaçar, birkaç gün sonra Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü'nün kendisini aradığını ifade ederek, Müdürün Kılıçdaroğlu’na şikâyeti üzerine kendisine sitem ettiğini ifade ederek “Müdür bana sitem edince ben de kendisine bütün aramalarıma rağmen ulaşamadığımı söyleyip, yardım paketinin parayla verilmesine tepkimi dile getirdim. Bu tepkime hiçbir karşılık vermedi.”

Partim adına üzüldüm

40 yıllık CHP üyesi olduğunu, partisi uğruna büyük emekler verdiğini, seçim dönemleri dışında da verilen her türlü görevi kayıtsız yerine getirdiğini ifade eden Kaçar, “Güya Büyükşehir Belediyesi CHP’de. Kılıçdaroğlu’nun birkaç defa belediyelere yönelik 'koronavirüse yakalananlara her türlü yardım ve desteği verin' dediği halde bu yardımı para karşılığında vereceklerini ifade edenleri esefle kınıyorum. Bir yurttaş olarak üzüldüm. Bu kafayla CHP’nin bir daha bu belediyeyi alabileceğini sanmıyorum. Ya Muhittin Böcek ekibine söz geçiremiyor, ya da Muhittin Böcek’in bilgisi dâhilinde bunlar yapılıyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21

banner19