“AKP kongrelerin faturasını esnafa ödetmeye çalışıyor”

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar ve ekibi, Berberler ve Kahveciler Odalarına konuk olarak oda başkanları ile görüştü. Ziyaretler sonrası değerlendirmelerde bulunan Başkan Nusret Bayar, “AKP, lebaleb kongrelerin faturasını esnafa ödetmeye çalışıyor ancak herkes farkında; ne salgını, ne ekonomiyi ne de ülkeyi yönetemiyorlar” dedi.

“AKP kongrelerin faturasını esnafa ödetmeye çalışıyor”

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, il yöneticileri, Kadın Kolları MYK Üyesi, İl Kadın Kolları Başkanı ve Gençlik Kolları MYK Üyesi ile birlikte önce Antalya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na ardından Antalya Kahveciler Odası’na ziyaretlerde bulundu. Oda Başkanı Yüksel Uzun’un, sektörün mesleki sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili çıkardığı raporu inceleyen Başkan Bayar, mahalle nüfusuna göre işyeri sayısının belirlenmesi, sektöre kalifiye eleman yetiştirilmesi, haksız rekabetin giderilmesi adına taban ve tavan fiyatlarının belirlenmesi, çıraklık eğitimi süresince yapılan Sosyal Güvenlik Primlerinin emeklilikte sayılması gibi konularda hükümet yetkililerinin adımlar atması gerektiğine vurgu yaptı. Bayar, “Berberler Odası’nda edindiğimiz bilgilere göre odaya kayıtlı berber esnafının yüzde 80’i pandemi döneminde kira yardımı dahil olmak üzere hiçbir şekilde yardım ve destek paketlerinden faydalanamamış. AKP hükümetinin her fırsatta dile getirdiği yardımların kimlere, ne koşullarda yapıldığını bilmiyoruz. Ziyaretinde bulunduğumuz esnafların, oda başkanlarının, vatandaşların büyük bir çoğunluğu bu dönemde hiçbir şekilde yardım almadıklarını dile getiriyor. Vaka sayılarında rekora ulaşarak dünyada virüsün merkezi haline gelen ülkemizde; hiçbir önleme uymadan AKP’nin gerçekleştirdiği lebaleb kongrelerin faturasını esnafa ödetmeye çalışıyorlar. Herkesin bildiği en bariz gerçek şu ki; AKP ne salgını ne ekonomiyi, ne de ülkeyi yönetemiyor” şeklinde konuştu.

“Kahvehaneler Siyasetin Konuşulduğu Nokta Olduğu İçin Kısıtlanıyor”

Berberler Odası ziyaretinin ardından Antalya Kahveciler ve Kıraathaneciler Esnaf Odası’nı ziyaret eden CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar ve beraberindeki heyet, aynı zamanda Türkiye Kahveciler ve Kıraathaneciler Federasyonu Başkanı olan Oda Başkanı Murat Ağaoğlu ile görüştü. Başkan Ağaoğlu’ndan kahveci esnafı hakkında bilgi alarak fikir alışverişlerinde bulunan Başkan Nusret Bayar, “Türkiye’de esnafın durumunu, sorununu en geniş çerçeveden değerlendirip gündeme getiren Genel Başkanımız, bu sorunların çözümü için uğraşıyor. Bizler de yapmış olduğumuz ziyaretlerde kahvehane işleten esnafımızla birçok kez bir araya geldik. Kahveci esnafımızda; kahvehanelerin siyasetin en gerçek, en yalın haliyle konuşulduğu, dolayısıyla hükümetin eleştirildiği noktalar olması nedeniyle bu denli sıkı denetim ve kısıtlama altında kaldığı düşüncesi hakim. Bu düşünceye katılmamak elde değil. Ancak bilinmesi gerekir ki; ne kadar engel olmaya çalışsalar da medyada, meydanlarda, mahkemelerde, kahvehanelerde insanları susturmaya çalışsalar da vatandaşın gündemi belli. Vatandaş nefes alamaz hale gelmiş, yağma düzeninden, yandaşın kollandığı, kendilerinden taraf olmayanların bertaraf olduğu TEK ADAM rejiminden bıkmış durumda. Herkes sandık bekliyor, sandıkta hesap soracağı o günü bekliyor” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20