Emekliler Emeklerinin Karşılığını İstiyor

Milyonlarca emekli temmuz ayında yapılacak zamlar ile ilgili son dakika haberlerini yakından takip ediyor. Zam oranları önümüzdeki ayın başında açıklanacak olan enflasyon rakamlarına göre belirlenecek. Peki, emekliler aldıkları maaşlardan memnun mu? Yapılacak zam oranlarından umutlu mu? Haberimizin detaylarında..

banner5

Emekliler ne aldıkları maaşlardan ne de yapılan zamlardan memnun değil. Ay sonunu getiremediğini söyleyen birçok emekli devletten destek bekliyor.

Emekli-Sen Antalya Şube Başkanı Belkıs Özgen emeklilerin açlık sınırının altında yaşadığını söyledi, yapılacak zamlardan da umutlu olmadıklarını ekledi.

Geçtiğimiz ocak ayında aldıkları zamlar ile yüzleri bir nebze gülen emekliler son olarak Ramazan Bayramı’nda bin lira ikramiye almışlardı. Şimdi ise milyonlarca emeklinin gözleri temmuz ayında yaşanacak maaş artışına çevrildi. Maaş artışındaki belirleyici etken 2019 yılının ilk 6 ayındaki enflasyon oranları olacak. Peki, emekliye temmuz ayında istediği müjde gelecek mi? Emekli-Sen Antalya Şube Başkanı Belkıs Özgen emeklilerin yaşadığı zorlukları anlattı, “Emekli açlık sınırının altında yaşıyor” dedi. Emekliler ise aldıkları maaşlarla ay sonunu getiremediklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8