Antalya’da annelere ve 65 yaş üstüne çiçek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın 19 ilçesinde zor durumda bulunan üreticilerden aldıkları toplam 500 bin çiçeği, annelere ve 65 yaş üzerindeki yaşlılara dağıttı.

NTV’de yayınlanan haberde çiçek üreticilerinin yaşadıkları sıkıntılara ilişkin geçtiğimiz hafta yayın yapıldığı anımsatıldı. Yayınla birlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in harekete geçtiği ve üreticilerden çiçekleri almaya karar verdiği belirtildi. Yaklaşık 300 bini kesme, 200 bini de saksı çiçeği olmak üzere toplam 500 bin çiçeğin Antalya’da anne ve yaşlılara dağıtıldığı ifade edildi.

Çiçekleri alan anneler çok mutlu olduklarını belirterek, duygularını şöyle dile getirdiler: ‘’Çiçekler balkonumuzu süsleyecek. Bu anlamlı günde Antalya Büyükşehir Belediyemizin düzenlediği bu etkinlik bizi çok duygulandırdı. Çocuklarımıza sarılamamanın duygusallığı için de teşekkür ediyoruz. Nice güzel anneler gününe. Bu güzel, anlamlı günde destekleri için Muhittin Böcek’e teşekkür ediyoruz.’’

Büyükşehir Belediyesi, Anneler Günü’nde sokak sokak, kapı kapı dolaşarak annelere binlerce karanfil ve saksı çiçeği hediye etti. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından karanfil, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından da saksıdaki petunya ve begonyalar annelere dağıtıldı. Sabahın erken saatlerinde dağıtıma başlayan Büyükşehir personeli kentin dört bir yanında tek tek kapıları çalarak gün boyu annelere çiçek takdim etti.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI UNUTULMADI

Büyükşehir Belediyesi son dönemde yaşanan koronavirüs salgını dolayısıyla yoğun mesai harcayan ve ailelerinden, çocuklarından ayrı kalan sağlık personellerini de unutmadı. Büyükşehir Belediyesi hastanelerde sağlık çalışanlarına saksı çiçekleri takdim ederek Anneler Günü’nü kutladı.

ALANYALI ANNELER MUTLU OLDU

Büyükşehir Belediyesi tarafından Antalya merkez ve ilçelerinde olduğu gibi Alanya’da da Anneler Günü dolayısıyla farklı noktalarda kurulan stantlarda çiçek dağıtıldı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin mobil ekipleri de Alanya’da ev ev gezerek Başkan Muhittin Böcek’in selamı ve Anneler Günü çiçeğini takdim etti. 

ŞEHİT ANNESİ UNUTULMADI

Kemer İlçesi Tekirova Mahallesi’nde Şehit Er Hasan Yılmaz’ın annesi Raziye Yılmaz da unutulmadı. Başkan Böcek’in selamını ileten Büyükşehir ekipleri Raziye Teyze’ye çiçeğini takdim ederek Anneler Günü’nü kutladı.

65 YAŞ ÜSTÜ ANNELERİN ÇİFTE SEVİNCİ

Maske, eldiven ve yelekleriyle büyük bir titizlik ve dikkat içerisinde dağıtım yapan Büyükşehir belediye personellerini karşılarında gören vatandaşlar bir an şaşkınlık yaşasa da sonrasında bu özel günde unutulmadıkları için mutlu oldu. Uzun bir aradan sonra sokağa çıkma izni gelen 65 yaş üstü anneler de 4 saatlik izinlerini yürüyüş yaparak değerlendirirken Büyükşehir ekipleri tarafından kendilerine takdim edilen Anneler Günü çiçeğiyle çifte mutluluk yaşadı.

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e bu ince düşüncesi için teşekkür eden anneler, “Bizleri bu özel günümüzde unutmayan Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek’e teşekkür ediyoruz. Koronavirüs salgını sürecinde aldıkları tedbir ve yaptıkları çalışmalarla şehrimizin bu süreci iyi geçirmesini sağladılar. Şimdi de bu çiçekle Anneler Günümüzü kutladılar. Çok mutlu olduk. Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2020, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21