‘Antalya çok sıcak, maske takmak çok zor’

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede kapsamında haziran ayında geçilen yeni normalleşme sürecinin 3 önemli kuralı bulunuyor. Sosyal mesafe, maske takmak ve hijyen… Antalyalılar kurallara yeteri kadar uymadıklarını söylerken, Antalya’nın çok sıcak olduğunu ve maske takmanın da çok zor olduğunu söylüyorlar.

banner24

Normalleşme sürecinde uygulanması gereken kuralları biz de Antalya 3T olarak yurttaşlara sorduk. ‘Sosyal mesafe nedir?’, ‘Kurallara uyuyor musunuz?’, ‘Deniz suyundan virüs bulaşır mı?’ ve ‘Maske takıyor musunuz?’ gibi sorular yönelttiğimiz Antalyalılar, kurallara yeteri kadar uymadıklarını söylediler.  

Genel olarak maske kullanımının yaygın olmadığına yönelik cevaplar aldığımız röportajlarda halka düzgün ve yeteri kadar da bilgilendirme yapılmadığını da öğrendik. Konyaaltı Sahili’nde denizin keyfini çıkartan yurttaşlar, maskelerini yanlarında taşıdıklarını ama yeteri kadar takmadıklarını söyleyerek özetle şu bilgileri verdiler:

‘’Antalya çok sıcak olduğundan maske kullanımında çok zorlanıyoruz. Antalyalılar genel olarak sosyal mesafe kurallarına uymuyor. Denize giriyoruz ama virüsün denizden bulaşıp bulaşmadığını tam olarak bilmiyoruz.’’

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2020, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20