Anne sütü bekleyen bebeğe kadar her işe koşuyoruz

Antalya Teknik Servis sahibi İlker İlgen, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde sokak hayvanlarının aç kalmaması için aldığı mamaları sokakta gezen sessiz dostlara kendi elleriyle dağıtıyor.

Anne sütü bekleyen bebeğe kadar her işe koşuyoruz

"Her canlı kutsaldır"

Antalya teknik servis sahibi İlker İlgen, sokak hayvanlarının aç kalmaması için aldığı yüzlerce torba mamayı, ekip arkadaşları ile sokak sokak gezerek dağıtıyor. Kepez, Aksu, Döşemealtı, Kemer ve Beldibi ilçelerinde küçük kaplara koydukları mamaları sokak hayvanlarının gezdiği alanlara bırakan İlker İlgen, bazı noktalarda da sokak hayvanlarını kendi elleriyle besliyor. İlgen, özellikle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde sessiz dostların aç kalmaması için böyle bir çalışma yaptıklarını belirterek, imkanı olan herkesin bu tür uygulamalar yaparak o canlara bir kap su ve yemek vermesini istiyor.

‘’İmkanı olan herkesi davet ediyorum’’

İlker İlgen, yaratılan her canlıyı ‘Yaradan’ın kutsal bir emaneti görerek sahip çıkmaya çalıştıklarını ve bundan sonra da imkanları ölçüsünde bu tür projeleri geliştirerek devam ettireceklerini belirtiyor. Aynı zamanda Kepez Belediyesi Gönüllü Görevli Hayvan Besleme Ekibi Pakoder Antalya Koruma Derneği Üyesi de olan İlker İlgen, şöyle devam ediyor: "Her canlı bizim için kutsaldır. Hiçbirisinin aç ve susuz kalmasına gönlümüz razı olmaz. Özellikle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu bu dönemde işletmelerin de kapalı olması sebebiyle dostlarımız yiyecek bulabilme konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyorlar. Onların aç kalmaması için de ekip arkadaşlarımız ile aldığımız yüzlerce torba mamayı sokak sokak gezerek onların olduğu bölgelerde dağıttık. Bu çalışmalarımızı önümüzdeki günlerde arttırarak devam ettireceğiz. Onlar da bir can ve bize ihtiyaç duyuyorlar. İmkanı olan herkesi bu dostlarımızın gezdiği alanlara bir kap mama ve bir kap su bırakmaya davet ediyorum.’’

‘’Anne sütü bekleyen bebeğe kadar her işe koşuyoruz’’

Pakoder Vefa Gönüllü Hayvan Besleme ekibi olarak 7/24 sokakta olduklarının altını çizen İlgen,

‘’Sadece hayvanlara değil, küvezdeki anne sütü bekleyen bebeğe kadar her işe koşuyoruz. Besleme yaparken gördüğümüz hayvanlara parazit uygulaması yapıyor, yaralıları tedaviye götürüyor, veterinere gitmesi gereken hayvanlara nakil sağlıyor, tenhalara atılmış hayvanları alıp şehir içine taşıyor ve hayvanların ihtiyaç alanlarında temizlik yapıyoruz’’ açıklamasını yapıyor.
 

Pakoder web sitesi için tıklayınız


Antalya pati koruma dernegi uyesi ilker ilgen
Hayvanlara verdiği değer ve gönüllülere sağladığı imkandan dolayı Kepez Kaymakamı Sayın Hamdullah Suphi Özgödek'e, Kepez Belediye Başkanı Sayın Hakan Tütüncü'ye, Başkan Yardımcı Sayın Mustafa Özsoy'a, Halkla İlişkiler Müdürü Sayın Selim Tıraş'a sonsuz teşekkürler....

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2020, 10:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebru Paraf
Ebru Paraf - 1 ay Önce

Antalya Pati Koruma Derneği Pakoder olarak başlattığımız bu iyilik hareketi ile zor günlerde birlik olmanın güzelliğini herkese göstermiş olduk. Ekip arkadaşlarımızla gurur duyuyoruz.

SIRADAKİ HABER