Turizm sektörü çalışanları 7 Nisan’da aşılanmaya başlıyor

Turizm sektörü çalışanlarına verilen aşı önceliği hazırlıklarında sona gelindi. Turizmin başkenti Antalya’da çalışanlar 7 Nisan’da aşılanmaya başlayacak.

Turizm sektörü çalışanları 7 Nisan’da aşılanmaya başlıyor
banner24

Küresel salgında büyük kan kaybına uğrayan turizm sektörünü aşı heyecanı sardı. Sağlık Bakanlığı'nın sektör çalışanlarına aşıda öncelik verilmesi kararıyla rahat bir nefes alan turizmciler, hazırlıklarını büyük bir hızla sürdürüyor. Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri, turizm hizmeti veren tesislerin yıl boyunca kesintisiz olarak açık kalmasını sağlamak amacıyla aşılama çalışmasına 7 Nisan tarihinde başlanacağını belirtti.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre yetkililer, "Güvenli Turizm Sertifikalı" olarak hizmet verecek olan konaklama yerlerindeki turizm çalışanlarının aşılama programının nisan ayı içerisinde bitirileceğini açıkladı. Yetkililerin verdiği bilgiye göre, ilk etapta halen açık olan ve Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip otellerin çalışanları aşılanacak.

HAZIRLIKLARA HIZ VERİLDİ
Söz konusu aşılama programı öncesinde turizmin başkenti olarak bilinen Antalya'da sezon öncesi hazırlıklara hız verildi. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ve Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri kayıt işlemlerinin sonuna gelindiğini açıkladı.

Kentin önemli turizm destinasyonlarından biri olan Belek Turizm Merkezi, Alanya ve Kemer ilçelerinde de alınan aşı kararıyla birlikte sezon öncesi hazırlıklarını aralıksız yürütüyor. Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, aşılama programının Antalya İl Kültür Turizm Müdürlüğü ile çalışmaların koordineli bir şekilde yürütüldüğünü söyledi.

Güvenli Turizm Sertifikası ile tüm dünyaya örnek bir model geliştirdiklerini söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Bu konsepti bir adım ileriye taşıyarak yine dünyaya örnek olacak, öncü bir uygulamayı gerçekleştireceğiz. 2021 sezonun ülkemiz için çok iyi geçeceğini düşünüyoruz" diye konuşmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21