Kaş'ta turistik mahalle turu!

Kaş’ta turizm haftası kutlamalarının üçüncü gününde, ilçe yönetimi tarafından İslamlar ve Üzümlü mahalleleri ziyaret edildi. Kaymakam ve belediye başkanı, sürdürülebilir turizmin gereklerini anlattı

Kaş'ta turistik mahalle turu!
banner24

ANTALYA (İHA) - Antalya’nın Kaş ilçesinde bu yıl 43’üncüsü düzenlenen turizm haftası etkinlikleri kapsamında mahalle ziyaretleri yapıldı.   
Kaş’ta turizm haftası kutlamalarının üçüncü gününde ilçenin İslamlar ve Üzümlü mahallesleri ziyaret edildi. Mahalle ziyaretlerine Kaş Kaymakamı Ulaş Akhan, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve turizm sektörünün temsilcileri ve kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Sabah saatlerinde  katılımcıları İslamlar Mahallesi'nde muhtar Bayram Köprücü karşıladı ve köy meydanında kahvaltı verdi. Likyalı Yörükler Patara ekibi halk oyunları gösterisi sundu. 
 Ardından katılımcılar yürüyerek Üzümlü Mahallesi'ne hareket etti. Burada mahalle muhtarı Osman Erer tarafından karşılanan katılımcılar öğle yemeği sonrası, Üzümlü İlk-Ortaokulu halk oyunları ekibinin gösterisini seyretti. 
Kaymakam Ulaş Akhan yaptığı mahalle konuşmalarında, her etkinliğin öncelikle birlik ve beraberliği sağlamaya vesile olan geçmiş kültürü, gelenekler ve görenekleri yaşatmayı, onları gelecek nesillere en güzel şekilde taşımaya katkı sağladığını ifade etti. 
Kaş’ın turizmiyle ön plana çıktığını ancak tarımda da söz sahibi olması gerektiğini vurgulayan Kaymakam Akhan, Margaz Üzümüyle ilgili tescil başvurusu yapılarak, bu ürünü hem Türkiye’ye hem de dünyaya tanıtacaklarını kaydetti. 
Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da bölgenin ihtiyaçlarını yerine getirmek için birlikte çalışacaklarını belirterek, “İslamlar ve Üzümlü'yü turizmde marka yapmak için çalışacağız. İnanıyorum ki, Kaş 2019 yılı turizm sezonunda zirve yapacaktır. Bölgede sürdürülebilir turizmi devam ettirmek gerekir. Bu müşteri memnuniyeti ve planlama şeklinde olmalıdır. Bundan sonra İslamlar, Üzümlü daha fazla ziyaret edilecek. Sizlerin ihtiyacı, beklentisi, talebi ne varsa bunları karşılamak için gece gündüz çalışacağız”  dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20