Hem eğlendiler, hem konuştular

Antalya'nın turistik yörelerinden olan Kaş ilçesinin Kalkan Mahallesi'nde turizm haftası etkinlikleri kapsamında hem çeşitli şenlikler yapıldı hem de sektör toplantısı düzenlenerek sorunlar konuşuldu

Hem eğlendiler, hem konuştular
banner24

ANTALYA (İHA) - Antalya’nın Kaş ilçesi Kalkan Mahallesi’nde 43. turizm haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.  Turizm haftası kutlamalarına kortej yürüyüşüyle başlandı. Yürüyüşe Kaş Kaymakamı Ulaş Akhan, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hakan Öztürkmen, Turizm Müdürü Mustafa Aydın, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Batı Antalya Başkanı Rıza Perçin, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, turizmciler ve vatandaşlar katıldı. Kaş Belediyesi Kalkan Hizmet Birimi binası önünden başlayan kortej, PTT Caddesi’nde sona erdi. 
Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş yaptığı konuşmada, turizm sektörünün memnuniyet esasına göre çalıştığını ifade ederek, “Kalkan’da hizmet sektörü çok kaliteli. Kalkan özellikle Avrupa’dan, İngiltere’den çok sayıda turist alan bir merkez. Biz de belediyecilik anlamında standardımızı yükselteceğiz. Buradaki esnafımızın, turizmcimizin yaptığı kaliteli turizmi biz de belediyecilik anlamında burada gerçekleştireceğiz. Hep birlikte daha nitelikli turizmi Kalkan’a kazandıracağız” dedi. 


Kaymakam Ulaş Akhan, Kaş ve Kalkan’ın sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada marka olmuş, turizmde ülke ekonomisine çok ciddi katkı sunan beldeler olduğunu söyledi. Turizmde çok önemli noktaya geldiklerinin altını çizen kaymakam Akhan, “Kaş ilçesinde geçen yılki rakamlara göre yaklaşık 1 milyon insanı ağırladık. Bu sayının artmasını düşündüğümüz kadar kişi başı gelirin de artmasını çok önemsiyoruz. Çünkü biz bugüne kadar doğal güzelliklerimiz ve tarihi değerlerimizle bu noktaya geldik'' diye konuştu. 
Konuşmaların ardından yöresel sanatçılar müzik dinletisi sundu. Kutlamaşenlikleri Erkan Güleryüz konseriyle tamamlandı. 
 

Kalkan’da turizm sektör toplantısı   
Kalkan'daki 43. turizm haftası etkinlikleri kapsamında bir de turizm sektör toplantısı yapıldı. Toplantıya Kaymakam Ulaş Akhan, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hakan Öztürkmen, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Batı Antalya Başkanı Rıza Perçin ile turizmciler ve esnaflar katıldı. 
Kaymakam Ulaş Akhan, bundan sonra yapılacak çalışmalarla turizmin geliştirilmesi, çeşitlendirilmesi ve sezonun yılın diğer aylarına yayılması konusuna dikkati çekti. Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, turizmdeki sorunları en asgariye indirmek için gayret edeceklerini söyledi. Toplantıda, turizmle ilgili sorunlar ve bunların çözümüne ilişkin fikirler ele alındı. 

                                               

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20