Havaalanlarında korona test merkezleri açılıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yoğun havaalanlarında 1 Temmuz'a, diğerlerinde 15 Temmuz'a kadar koronavirüs (Kovid-19) test merkezlerinin açılacağını bildirdi.

Havaalanlarında korona test merkezleri açılıyor
banner24

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, katıldığı Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda, hazırladıkları eylem planı kapsamında çalışmaları hakkında bilgi verirken havaalanlarında korona test merkezi kurulacağını söyledi.

Antalya 1 temmuzda

İstanbul, Antalya, İzmir, Dalaman gibi yoğun olanları 1 Temmuz'a kadar diğerlerinde de 15 Temmuz'a kadar açacaklarını söyleyen Ersoy şöyle devam etti:  ''Bir yolcu ülkesine gittiği zaman istiyorsa burada bir test yaptırabilecek. Testin sonucunu da 15 avro gibi çok makul bir ücret yaptık. Neticesi 2 saat içinde çıkıyor. Ayrıca sağlık ocaklarına da yazı gönderiyoruz, turistler istediği zaman bu testi yaptırabilirsin diye. Ülkemize gelişte de giriş yapan turistlerin tamamının vücut ısıları ölçülüyor 37,8 derece ve üzeriyse veya herhangi bir semptom gösteriyorsa test merkezinde test yapılacak. Aksi takdirde teste gerek yok, bu test ücretsiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20