Gül ve lavanta kokulu  turizm

Isparta'nın Keçiborlu ilçesi Kuyucak köyünde mayısta açılacak olan butik otel ''Lavanta Villa'', gül ve lavanta turizmine yeni soluk getirecek

Gül ve lavanta kokulu  turizm
banner24

ISPARTA (İHA) - Ispartalı turizmciler İsmail-Gökberk Gökdağ çifti, Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan (TKDK) aldıkları destekle Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak köyünde, ''Lavanta Villa'' adıyla 24 yataklı bir butik otel inşaa etti. Bazı terasları ve çevresi lavanta bahçesi olarak tasarlanan otel. mayıs ayında ilk konuklarını ağırlamaya başlayacak. Gökdağ çifti, tur operatörleri ileTürkiye’nin önde gelen turizm firması yetkililerine bölgeyi ve oteli tanıttı.
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nden (TÜRSAB) 4 yönetim kurulu üyesi ile Ankara’daki 42 tur firma temsilcisi ve operatörününden oluşan misafirlere Isparta’daki lavanta ve gül bahçeleri, Süleyman Demirel Müzesi, Burdur Gölü ile Lisinia Yaban Hayatını Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi’ni tanıtıldı. 
İsmail Gökdağ, “Yaptığımız çalışma belki ilk etapta küçük bir kıvılcımla başlayan butik otel yatırımı gibi gözükebilir. Ancak biz, özellikle Isparta tanıtımı noktasında konaklamalı turizme ön ayak olmak adına bir çalışma yapmayı amaçladık. Belki aralarından bazıları buraya turizm yatırımı yapacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20