Alman yetkiliden iyimser açıklama

Almanya Federal Hükümeti'nin Turizm Sorumlusu Thomas Bareis, Alman turistlerin bu yaz Türkiye'de tatil yapmasının mümkün olduğunu söyledi.

Alman yetkiliden iyimser açıklama
banner5

Alman Haber Ajansı DPA'ya konuşan Bareiss, "Üçüncü ülkelere yönelik seyahat uyarılarını da adım adım kaldırmayı düşünüyoruz. Enfeksiyon sayılarının düşük olması ve güvenlik standartları ile önlemlerin de üst seviyede uygulanması halinde seyahat uyarılarını devam ettirmek için bir neden görmüyorum" dedi.
DPA'nın haberinde ayrıca Bareiss'ın Alman turistlerin bu yaz Türkiye'de tatil yapmasını mümkün gördüğü de vurgulandı.

Görüşmeler sürüyor

Hükümetin konuyla ilgili olarak Türkiye ile görüşme halinde olduğunu belirten Bareis, "Dile getirdiğim koşullar çerçevesinde Alman turistlerin bu yaz Türkiye’de tatil yapmaları mümkün olacaktır" ifadesini kullandı. Bunun için iki ülke arasında havayolu ulaşımının olması gerektiğini vurgulayan Bareiss, bazı havayolu şirketlerinin yeniden uçuşlara başlayacağını duyurduğunu belirtti. Seyahat uyarısının haziran ayının ortasından itibaren kalkacak olmasının, hem tatilciler, hem de Alman seyahat ekonomisi için önemli bir sinyal olduğunu dile getiren Bareis, "Bu normalleşme yönünde atılmış bir adım" dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8