Hijyen simgesi 'Turuncu Bayrak'ta son fırsat!

Alanya Belediyesi'nin ''Turuncu Bayraklı Hijyenik İşletme Projesi''ne katılmak isteyen işletmelerden, bu hafta son başvurular alınıyor. ''Turuncu Bayrak'', gıda işletmelerine veriliyor ve o işletmenin hijyenik olduğunu gösteriyor

Hijyen simgesi 'Turuncu Bayrak'ta son fırsat!
banner24

ANTALYA (İHA) - Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 16’ncısı başlatılan ''Turuncu Bayraklı Hijyenik İşletme Projesi''nde değerlendirme ve denetim sürecine devam ediliyor. Turuncu Bayrak sayesinde işletmeler, sundukları hizmetin hijyen kurallarına uygun olduğunu müşterilerine ilan edebilme fırsatı yakalayacak. 
''Turuncu Bayraklı Hijyenik İşletme Projesi''nde başvuran işletmelerin denetimleri, Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Teknik Personelleri tarafından hijyenik koşullar göz önünde bulundurularak yapılıyor. Denetim sonucunda Turuncu Bayrak almaya hak kazanan işletmelere törenle 2019 yılı için Turuncu Bayrakları teslim edilecek. 

Başvuruyu kaçıranlar için son fırsat 

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş, tamamen başvuru esaslı olan Turuncu Bayrak Projesi'nde katılmak isteyen ancak başvurmamış işletmeler için bu hafta son başvuruları alacaklarını, isteyen işletme sahip veya yöneticilerinin Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bizzat, mail ya da telefonla başvurabileceğini söyledi. Erdoğmuş, programa restoran, pastane, ekmek fırınları, dondurma, pasta, yufka imalathaneleri, yemek fabrikaları, kasaplar, okul öncesi eğitim kurumu, okul kantinleri, bayan kuaförleri ve şarküterilerin katılabileceğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20