"Bu süreç bir an önce bitmeli"

ÖZELHABER: 3T Gündem’de koronavirüs salgınının üretime ve sanayiciye etkisini değerlendiren Antalya Organize Sanayi Bölge Başkanı Ali Bahar, koronavirüsün üretime ve sanayiciye etkisini değerlendirerek, sanayicinin yaşadığı sorunları ve beklentilerini açıkladı.

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, koronavirüs salgının yarattığı ekonomik buhrandan, bölgedeki sanayiciyi korumak adına 2 ay boyunca aidat ve kira ücretinin alınmayacağını açıkladı.

Antalya OSB’de pek çok zorluğa rağmen üretimin hala devam ettiğini söyleyen Ali Bahar, üretim kapasitesinde %15’lik bir kayıp yaşandığını ancak kapasiteyi yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti.

Tarım sektörü dışında ihracatta büyük sıkıntılar yaşandığını dile getiren Antalya OSB Başkanı Ali Bahar: “Geçmiş ilişkilerimizle üretimin önünü açmaya çalışıyoruz ancak zincir kırılmadan, bu süreç bir an önce bitmeli” dedi.

Üretimdeki en önemli konunun finansman olduğunu belirten Ali Bahar, devlet bankalarının bu konuda kendilerine çok değer kattığını söyleyerek, kredi garanti fonu destekli işletme kredilerinde, özel bankaların da devlet bankalarına benzer desteği vermeleri gerektiğinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER