'İneklerimi kurtarın' feryadı!

Kumluca'nın Sarıcasu Mahallesinde besicilik yapan Mehmet Kumcu, son iki yıldır ineklerinin yavruladıktan sonra iki ay içinde öldüğünü, bu şekilde iki yılda dört ineğinin öldüğünü ve çaresiz kaldığını söyledi.

'İneklerimi kurtarın' feryadı!
banner24

ANTALYA İHA- Antalya'nın Kumluca İilçesine Sarıcasu Mahallesi'nde yaşayan Mehmet Kumcu (71), kendi mandırasında, 4 inek, 3 boğa ve 3 buzağı besliyor. Eşi Cansu Kumcu ile birlikte hayvancılık yapan Mehmet Kumcu, 30 yıldan beri hayvancılık yaptığını, 2 yıldan beri ineklerinin yavruladıktan sonra ayağa kalkamadığını, 2 ay kadar yaşayıp öldüklerini söyledi. Son 2 yılda dört ineğinin öldüğünü, beşincisinin ise ölmek üzere olduğunu belirten Kumcu, ölen ineklerine ait buzağıları biberonla besliyor.

Kumcu, yaşadığı sorunu şöyle anlattı: "Buzağıları besleyip büyütmek bize kalıyor. Veteriner çağırdım. Değişik ilaçlar verdi. İğne yaptık. Yine de çare bulamadık. Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğündeki veterinerler her zaman gelemiyor. Özel veteriner çağırıyoruz. Onlarda her gelişinde 300 TL istiyor. İneklerimiz öldüğü için yoğurt süt satamıyoruz. Zaten geçim kaynağımız süt yoğurt parasıydı. Biz 300 TL yi bulmakta zorlanıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 22:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20