BURDUR'DA FUAR HEYECANI!

Burdur'da 5. Teke Yöresi Tarım ve Hayvancılık Fuarı için geri sayım başladı, Burdur Valisi Şıldak, "İşini çok iyi yapan üreticilerimiz, bazı ürün ya da teknolojiyi bu fuar sayesinde daha yakınından temin edebileceğini görmüş olacak" dedi.

BURDUR'DA FUAR HEYECANI!
banner24

Burdur'da GL Platform Fuarcılık tarafından düzenlenen Teke Yöresi Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 25 Nisan'da açılacak. Bu yıl beşincisi düzenlenen fuar, 28 Nisan akşamına kadar açık olacak. kFuarıon adresi Burdur Kapalı Pazar Yeri. Tarımdaki son yeniliklerin ve teknolojik gelişmelerin sergileneceği fuarda, büyük ve küçükbaş hayvanlar, çiftlik ekipmanları, genetik alanındaki son yenilikler, yem sektöründeki gelişmeler görücüye çıkacak. Fuarda üreticiler, yurt içi ve yurt dışı alıcılarla buluşacak. Geçtiğimiz yıl 150 markanın yer aldığı fuarı 93 bin kişi ziyaret ederken, bu yıl 200 marka fuarda yer alacak. 100 bin kişinin ziyaret etmesinin beklendiği fuara 30 bin ziyaretçi ise GL Platform tarafından otobüslerle ücretsiz taşınacak. 

Fuar öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Burdur Valisi Hasan Şıldak, bölge üreticileri için fuarın büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, "İşini çok iyi yapan üreticilerimiz, bölgemiz dışından temin ettiği bazı ürün ya da teknolojiyi bu fuar sayesinde daha yakınından temin edebileceğini de görmüş olacak" dedi. Vali Şıldak, Burdur’un süt hayvancılığına dayalı tarımsal potansiyelinin yüksekliğini de hatırlattı. 
 
"Üretici dört gözle bu fuarı bekliyor" 
Isparta, Antalya, Denizli, Afyon ve Muğla illerindeki çiftçilerin her yıl yoğun ilgi gösterdiği fuarda, 4. Honamlı teke, keçi, ve oğlak güzellik yarışmaları düzenlenerek, türe özgü gösteriler gerçekleştirilecek.

GL Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan, tarım, hayvancılık ve yem teknolojileri sektörünün en iyi firmalarının bir araya geleceğine dikkat çekerek, "Fuarın, Burdur’a ticari katkısını artık kanıtlandı. Burada önemli olan sektördeki yeniliklerin yakından takip edilebilmesi ve üretime yansıtılabilmesi. Burdur hayvancılık ve süt konusunda lider bir kent. Sadece ivmeye ihtiyacı vardı. Bu fuarla birlikte Burdur da üretici de firmalar da kazanıyor, üretici dört gözle bu fuarı bekliyor" dedi. 
Burdur Valisi Şıldak başkanlığındaki fuar düzenleme kurulu güç birliği yaptı. Burdur Belediyesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Burdur Ticaret Borsası, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Ziraat Odası, Veteriner Hekimler Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Ağlasun-Çeltikçi-Bucak Süt Üreticileri Birliği, Gölhisar-Çavdır-Altınyayla Süt Üreticileri Birliği, Yeşilova Süt Üretici Birliği, Burdur Köy-Koop Birliği fuara tam destek verdi. 

                 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20