Chico'dan kırmızı kart yorumu: Takıma 90 dakika katkı sağlayamadım

Antalyaspor sosyal medya ekibinin bu haftaki konuğu Chico Grando oldu.

Chico'dan kırmızı kart yorumu: Takıma 90 dakika katkı sağlayamadım
banner24

Antalyaspor sosyal medya ekibinin bu haftaki konuğu Chico Grando oldu.

Başarılı futbolcu, 28.haftada oynanan Kasımpaşa maçında gördüğü kırmızı kart sebebiyle çok üzgün olduğunu ifade etti. Antalyaspor formasıyla en çok üzüldüğü karşılaşmanın Kasımpaşa mücadelesi olduğunu söyleyen Chico, “O maçta istemeden bazı hatalar yaptım ve kırmızı kart gördüm. Antalyaspor’da doğrudan gördüğüm ilk kırmızı karttı. Çok önemli bir maçtı takıma 90 dakika katkı sağlayamadım” dedi.

En mutlu olduğu maçı için ikinci sezonundaki Trabzonspor karşılaşmasını işaret eden Chico, “İlk sezonum o kadar iyi değildi. Sakatlığım vardı. Bu yüzden potansiyelimi gösterememiştim. İkinci sezonda kendimi daha iyi hissediyordum. Trabzonspor’a karşı oynadık. Taraftar, teknik direktör, başkan oradaydı ve beni gerçek Chico olarak tanımaya başladı. Avrupa odaklı ve kazanma odaklı oynamaya başlamıştık. O maçta Antalyaspor adına hem ilk golümü attım hem de galip gelmiştik” diye belirtti.

“Diego gerçek bir lider”

Takım kaptanı Diego Angelo’ya övgü yağdıran Chico, “Takıma daha çok yardımcı oluyor. İyi bir kaptan ve lider. Takımı çok iyi yönlendiriyor. Celustka’yı da çok seviyorum. Her gün kendisini geliştiriyor. Daha çok oynayabilmek için daha çok çalışıyor” diye konuştu.

Kariyer planlaması

Antalyaspor ile 1 yıllık daha sözleşmesinin bulunduğunu ifade eden Chico, “Burada bn az 2 yıl kalmak istiyorum. Sonra Brezilya’ya dönüp 35-36 yaşına kadar oynamak istiyorum. Sonrasında yardımcı antrenör veya menajer olabilirim” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20