SORUNLAR DEFANS YAPILARAK ÇÖZÜLEMEZ! ETĶİLİ BİR MUHALEFET,GENİŞ BİR IŞBIRLİĞİ YAPILARAK ÇÖZÜLEBİLİŔ!!

Bir sorun tanımlanırken veya sorunun büyüklüğü anlatılırken şiddetli bir iç geçirilerek"ne diyorsun sen sorun diz boyu" denir!İçinde bulunduğumuz covit-19 salgını da diz boyunu aştı.Üstelik salgın giderek dahada büyüyecek gibi görünüyor!

Bir yandan da açlık ve yoksulluk konusu ülkemizin büyük bir sorunu olmaya devam ediyor!

Çalışanlar işsiz kalıyor,çalışma yaşına gelenler iş bulamıyorlar.Genç meslektaşlarımız yaşayabilmek için iş arıyorlar.Hatta bu insanlar iş bulmaktan umutlarını kestikleri için iş aramaktan vazgeçiyorlar.

Sorun yaratmayacak ölçüde yağan yağmur can kayıpları yaratıyor,orta büyüklükte bile olmayan depremler yapı hasarları ve can kayıpları ortaya çıkarıyor.Mühendislik ve mimarlık mesleği yerlerde süründürülüyor!Ormanlar yokedildiği için iklim bozuluyor,kuraklık sorunu gündeme geliyor,ülkeyi kasıp kavuruyor!.Dışarıya ve dövize olan bağımlılık giderek artıyor...

Ülkemizin yerli ürünü olması gereken ve ülkemizi zenginleştirecek olan ürünleri bile üretemeyip ithal ediyoruz.Ekonomi iflah olmaz derece de bozulmuş,satılacak bir şey kalmamış!

Yunanistan,Almanya'dan binde 4 ile kredi alırken biz yüzde 6,4 ile kredi bulmakta zorlanıyoruz.Alınan kredi faizlerini ve ana parayı ödemek icin bile yüksek faizle borç almak gerekiyor!Ülkemize karşı ciddi bir güven sorunu oluşmuş durumda..

Kadın sorunu ve cinayetleri,emeğiyle geçinenlerin sorunları,imar hareketleri ve sorunları,gençlerin sorunları,eğitimin sorunları,sağlık sorunları giderek büyüyor.Ismarlama yapılan ihale ve aynı insanlara yapılan vergi indirimleri bile artık "beni görün" diye bağırıyor!Hukuk ve adalet sisteminde ciddi bir bozulma var!

Açıkçası her alanda oldukça ciddi sorunlarla karşı karşıyayız!

Sorunların her alanda arttığı ve giderek büyüdüğü ülkemiz de defans yaparak muhalef yapmanın zamanı geçmiştir...

YORUM EKLE

banner20