'Millet sandıkta hesabını soracak'

Antalya Limanı’nın ardından İstanbul Borsası, İstinye Park, Haliç ve farklı yerlerden hisseleri Katar’a satan AKP hükümetine tepkiler çığ gibi büyüyor. Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar konuyla ilgili açıklamasında, “Millet sandıkta hesabını soracaktır” dedi.

'Millet sandıkta hesabını soracak'

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, AKP’nin Katar ile yaptığı anlaşmaların ardından yaptığı yazılı basın açıklamasında tepkisini dile getirdi. Antalya Limanı ile ilgili bilgiler veren Başkan Nusret Bayar, memleketin parsel parsel satıldığına vurgu yaptı. Tüm bu olanların hesabını milletin sandıkta soracağını belirten Başkan Bayar’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

“Ülkenin ekonomisini yerle yeksan eden AKP hükümeti, kalıcı yapısal reformlar ve iyileştirmeler yapamadığından, memleketin dört bir tarafını parsel parsel satışa çıkardı.

Daha önce Tank Palet Fabrikası, Finansbank, Digiturk, BMC, Boyner, Telekom, Banvit gibi markaların hisselerini ve Kanal İstanbul’un güzergahındaki arsaları satın alan Katarlılar, yakın zamanda Antalya Limanı’nın işletmesini de 3 yıllığına satın aldılar.

Hinterlandı yüksek olan Antalya Limanı; küresel pazarlara yönelik işleyişi, yıllık ortalama bin 500 gemiyi ağırlaması, 4 milyon ton yük elleçleme kapasitesiyle birlikte 2019 yılında 50 milyon dolara yakın gelir elde etmiş, oldukça önemli bir limandır.

Üretimden her geçen gün daha da uzaklaşan 18 yıllık AKP iktidarı; elde avuçta ne varsa satıp hazineyi dolduruyor, dolan hazineyle de kan ağlayan çiftçiye, üreticiye, esnafa destek vermek yerine saray için, bakanlıklar için, diyanet için milyarlarca bütçe talep ederek keyfince harcıyor!

Bu yağma düzenine her geçen gün yenileri ekleniyor! Yine Katar ile yapılan son anlaşmada İstanbul, Ankara, Kocaeli, Sakarya ve daha birçok şehirden yüzbinlerce metrekare toprağın yanı sıra Borsa İstanbul, İstinye Park ve Haliç’ten de bir kısım hisse Katarlılara satıldı!’’

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2020, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20