THK ambulans uçağı, KKTC’den Isparta’ya organ nakli için havalandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (kktc) Meydana Gelen Bir Olay Sonrasında Yüksekten Düşme Sonucu Beyin Ölümü Gerçekleşen 22 Yaşındaki Gencin Organları, Nakil Bekleyen Birçok Kişiyle Umut Oldu. Türk Hava Kuvvetleri’nin De Devreye Girmesiyle Birlikte Kktc’de Bağışlanan Organları Çikarilan Gencin Karaciğer Grefti Isparta’da Nakil Bekleyen Bir Hastaya Da Umut Oldu. Isparta’dan Kktc’ye Giden Sdü Hastanesi’nde Görevli Organ Nakil Merkezi Ekipleri, Thk’nın Ambulans Uçağıyla Getirdikleri Karaciğer Greftini Nakil Bekleyen Hastaya Ulaştırdı.

THK ambulans uçağı, KKTC’den Isparta’ya organ nakli için havalandı

KKTC’de organları bağışlanan gencin karaciğer grefti, Isparta’da bir hastaya umut oldu. Nakil ekibi, Türk Hava Kuvvetlerinin ambulans uçağıyla organı teslim aldı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde meydana gelen bir olay sonrasında yüksekten düşme sonucu beyin ölümü gerçekleşen 22 yaşındaki gencin organları, nakil bekleyen hastalara umut oldu. Türk Hava Kuvvetlerinin de devreye girmesiyle birlikte KKTC’de organları bağışlanan gencin karaciğer grefti Isparta’da nakil bekleyen bir hastaya umut oldu. Isparta’dan KKTC’ye giden SDÜ Hastanesinde görevli organ nakil merkezi ekipleri, THK’nın ambulans uçağıyla getirdikleri karaciğer greftini nakil bekleyen hastaya ulaştırdı. Isparta SDÜ Hastanesine getirilen karaciğer greftinin, burada önceki gün bir hastaya başarılı bir şekilde nakledildiği öğrenildi. Konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığından yapılan resmi açıklamada, “Hava Kuvvetlerimize ait bir uçak ile Isparta’da organ nakli bekleyen bir vatandaşımıza, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden karaciğer grefti ulaştırıldı” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21