Muratpaşa'dan kadınlara hijyen ve sağlık eğitimi

Muratpaşa Belediyesi’nin Yeşildere Mahallesi’ndeki Hacı Bektaş Kültür Merkezi’nde kadınlara yönelik olarak, okuma yazma kursuyla başlanan eğitimlere farklı başlıklarda devam ediliyor. Mahallenin kadınlarına son olarak hijyen ve sağlık eğitimi verildi.   

Muratpaşa'dan kadınlara hijyen ve sağlık eğitimi
banner24

Muratpaşa Belediyesi’nin Zeytinköy adıyla da bilinen Yeşildere Mahallesi’nde başlattığı ''yerinde kentsel dönüşüm'' projesinin sosyo-kültürel ayağında da çalışmalara devam ediliyor. Mahallede, 190 bin metrekare alana ilişkin mülkiyet sorunun çözülmesiyle Zeytinköylüleri tapularına kavuşturan Muratpaşa Belediyesi, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi’nde de sosyal ve kültürel alanda değişim ve dönüşümü sağlamak için çalışmalar yapıyor. 
Geçen yıl ocak ayında açılan Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi’nde kadınlar için okuma yazma kurslarına devam edilirken, Antalya Kadın Girişimcilik Kooperatifi işbirliğiyle örgü alışveriş filesi yapımı ve mutfak atölyesi çalışmaları yapılıyor.

Konferans ve eğitim salonları, yarı açık toplanma alanı ve aşevi gibi birimleri bulunan Kültür Merkezi’nde mahallenin kadınlara yönelik son olarak hijyen ve sağlık eğitimi veridi. Mahalledeki kadınların yoğun ilgi gösterdiği eğitimde, el temizliğinden gıda hijyenine kadar önemli ve kolay uygulanabilir bilgiler verildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20