Koronavirüs salgınında Antalya ne durumda?

3T Gündem'e koronavirüs pandemisini değerlendiren Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin, Türkiye'deki mevcut verilerin iyimser bir tablo çizdiğini, birçok ülkeye göre bu süreci daha hafif geçirdiğimizi söyledi.

Yetkililerin verileri açıklama konusunda yeterince şeffaf davranmadığını belirten Nursel Şahin, verilerin daha detaylı paylaşılması gerektiğini söyledi.

Sağlık çalışanlarının koruyucu ekipman ve malzeme eksikliği yaşadığını belirten Prof. Dr. Nursel Şahin, özellikle ilk basamak sağlık hizmetlerinde görevli aile hekimlerinin maske bulmakta dahi zorluk yaşadığını, koruyucu ekipman temininde daha farklı bir uygulamaya gidilmesi gerektiğini söyledi.

Antalya'daki koronavirüs verilerini de değerlendiren Antalya Tabip Odası Başkanı, Antalya'daki vaka sayılarının ve mevcut durumun ülkemizin birçok şehrine göre çok daha iyi durumda olduğunu söyleyerek, iyimser tablonun korunabilmesi için tedbirlerin önemine değindi.

İl Pandemi Kurulu'nda Türk Tabip Odası'na yer verilmediğini açıklayan Şahin,  İl Pandemi Kurulu'na katkı sağlayabilecek yeterlilik ve tecrübeye sahip olduklarının altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2020, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER