Isparta’dan umut ve hayat bağışı!

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Hastanesi’nde beyin kanaması sonucunda beyin ölümü gerçekleşen kişinin organları bağışlandı. Böbrekleri nakil için uygun bulunarak alındı ve organ bekleyen iki hasta için nakil merkezlerine gönderildi.

Isparta’dan umut ve hayat bağışı!
banner24

Isparta’da 15 Nisan’da yüksek tansiyon nedeniyle beyin kanaması geçiren bir kişi Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Tüm çabalara rağmen hasta hayata döndürülemedi ve beyin öümü gerçekleşti. İsmi açıklanmayan 50 yaşındaki hastanın beyin ölümü güzerine ailesi organlarını bağışladı.

Yapılan tetkikler sonunda hastanın böbreklerinin nakil için uygun olduğu tespit edilerek, hastanenin Organ Nakli Merkezi ekiplerince alındı ve Sağlık Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu hastalara nakledilmek üzere ilgili merkezlere gönderildi.

Organ Nakli Merkezi yetkililerinin yaptığı açıklamada, “Her organ bir hayat diyerek bu konuda vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Isparta, bu konuda duyarlı olduğunu her daim gösteriyor" ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 23:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20