Doktor, yaşayacak olan hastanın ayağına geldi

Epilepsi hastası olan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencisi Ezgi Azel Ç., Burdur Merkez Adliye Caddesi'nde birden fenalaşıp düştü. Oradaki bir lokanta da yemek yiyen Dr. Furkan Ural, çenesi kilitlenen ve dili boğazına kaçan hastaya kaşıkla müdahale ederek kurtardı

Doktor, yaşayacak olan hastanın ayağına geldi
banner24

BURDUR (İHA) - Burdur'da Epilepsi hastası olan ve cadde üzerinde fenalaşarak dili boğazına kaçan üniversite öğrencisine o anda bölgede yemek yiyen bir doktor tarafından kaşıkla müdahale edildi. Öğrenci, olay yerine gelen 112 acil sağlık servis ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. 
Olay, dün (8 nisan) akşam saatlerinde Burdur Merkez Adliye Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre,  Antalya’dan Burdur’a gelen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencisi Ezgi Azel Ç., Adliye Caddesi üzerinde ilerlerken birden fenalaştı. Epilepsi hastası olan üniversite öğrencisi cadde kenarında getirdiği valizlerin arasında yola yığıldı. Cadde üzerinde bir lokantada akşam yemeği yiyen Edirne İl Sağlık Müdürlüğü'nde görevli Dr. Furkan Ural, yemeğini bırakıp yerde yatan hastaya ilk müdahaleyi yaptı. Kriz geçiren öğrencinin ağzından kan geldiğini ve ağzının açılmadığını gören Dr. Ural, yemek yediği lokantadan getirttiği kaşıkla hastaya ilk müdahalesini yaptı. Dr. Ural, 112 ekipleri gelene kadar hastanın başından ayrılmadı. Azel Ç., olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından Burdur Devlet Hastanesi Acil servisine kaldırıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20