Ne olacak bu plajın hali?

Antalya’da deniz sezonun açılmasıyla birlikte, Lara Halk Plajı ile ilgili olarak, antalya3t.com’a ve Antalya 3T TV’ye şikâyet yağmaya başladı. Şikayetçiler ‘burada oluşturulan özel plajlar ile bunların işgallerinden’’ ve genel alanın bakımsızlığından yakınıyor.

Ne olacak bu plajın hali?

Antalya’da turizm sezonundan sonra deniz sezonu da başladı. Ancak kıyılarda, halk plajlarında anayasaya ile yasalara aykırı şekilde oluşturulmuş özel alanları işletenlerin yayılma ve işgal yoluyla yarattıkları olumsuzluklar tepki çekiyor. Bu durumdaki yerlerin başında Lara Halk Plajı geliyor.

Çok sayıda vatandaş, antalya3t.com’u ve Antalya 3T TV’yi arayıp fotoğraf göndererek tepkilerini dile getirdi. Geçen dönem Antalya Büyükşehir yönetiminin uygulamalarının bu sorunlara yol açtığını iddia eden  vatandaşlar mesajlarında özetle şu ifadelere yer verdi:

‘Lara Birlik gitti, plaj bitti!’

‘’Lara Halk Plajı, Antalya bütünşehir olmadan İl Özel İdaresi’nin de içinde yer aldığı Lara Birlik tarafından tüm donanımları tamamlanarak, piknik alanı ve plaj olarak halkın kullanımına sunulmuştu.

Antalya Büyükşehir’in geçen dönemki yönetimi Lara Birlik’i lağvettiğini belirterek burayı tekeline aldı. Ardından burada özel plajlar oluşturuldu. Bu özel plajlarda tutturabildikleri fiyattan şemsiye şezlong kiraya vermekle kalmadı, bazıları denizi bile böldü.

Geçen dönemlerde yapılan şikayetlere, ‘işletmeleri uyardık’ diye cevap vermekle kalmanın ötesinde işlem yapılmadı.

‘Yeni yönetim ne yapacak?’

Sezonun açılmasıyla yine aynı görüntüler ortaya çıkmaya başladı. Ayrıca soyunma kabinlerinin kapıları arızalı, askıları kırık. Duşları yine öyle. Merak ediyoruz, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin değişen yönetimi buralara el atıp, bu işgallere son verip perişanlığı giderecek mi? Malum sezon başladı, burası Antalya’nın gözbebeği ve  vitrin sahillerden biri.’’

‘Maliye de ilgilenmeli’

Bazı şikâyetçiler, olayın Maliye’yi ilgilendiren yönü olduğunu belirtiyor ve şunları yazıyor:

‘’Buralarda büyük ve kayıtdışı paralar dönüyor. 25-30 liraya şemsiye şezlong kiralandığı oluyor, karşılığında yazar kasa fişi veya kıymetli evrak niteliği taşıyan makbuz yerine uyduruk bir kağıt fiş veriliyor.’’

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER