NECATİ TOPALOĞLU İÇİN VAHİM İDDİALAR

Antalya’nın birkaç tanınmış turizm bölgesi vardır ve bunlardan birisi de kuşkusuz Kemer ilçesidir.

Kemer ilçesinde yer alan Göynük, Beldibi, Kiriş, Çamyuva, Tekirova beldeleri ile ilçe merkezi ciddi bir turizm gelirine sahiptir.

Bu nedenle son yıllarda adeta nüfus patlaması yaşanmış ve haliyle geniş tarım alanları imara açılmak zorunda kalınmıştır.

Kışın ciddi bir nüfus azalması yaşamasına rağmen mayıs ayından itibaren turistlerle birlikte yerleşik nüfusunun 10 katı kadar insan yaşar.

Tabi ki böylesine büyüyen ve ciddi bir turizm bölgesi olması nedeniyle en ağır yükü Kemer Belediyesi çekmektedir.

Ve bugüne dek Kemer’de belediye başkanlığı yapanlar siyasi partilerine bakılmaksızın ilçenin gelişip güçlenmesi ve turizmden daha büyük payın alınabilmesi için birçok yatırımlar yapmışlar, ciddi eserler bırakmışlardır.

Ancak, aslen Muğla/Fethiyeli olan “Necati Topaloğlu,” Göynük’te öğretmenken emekli olduktan sonra 2 dönem CHP’den belediye başkanlığı yaptı.

2019 seçiminde ise DSP’den Kemer Belediye Başkanlığına aday oldu ve CHP adayı Mustafa Gül karşısında seçimi kazandı.

“Şunu rahatlıkla söyleyebilirim: Kemer CHP İlçe Örgütü bu seçimde kendi adayı olan Mustafa Gül yerine DSP adayı olan Necati Topaloğlu’nu desteklemiştir.”

Bunun nedenleri uzun süre konuşuldu ve yazıldı.

İlerde bu nedenleri irdeleyen analizlerimi yazacağım.

Şimdi Kemer’in yeni Belediye Başkanının performansına bakalım.

2 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen Topaloğlu’nun şu ana dek Kemer için gerçekleştirdiği herhangi bir ciddi çalışma kamuoyuna yansımadı.

Ancak Başkanın oğlu “Osman Topaloğlu’nun” kimi icraatları (!) Kemer’de ve merkezde çokça konuşulur oldu.

Bunların işaret fişeği ise Kemer Belediye Meclis üyesi “Mustafa Bilici”nin Meclisteki konuşmalarıyla atıldı.

Kamuoyunda konuşulan iddiaların doğru mu, yanlış mı olduğunu bilmiyorum ama bir deyiş vardır, derler ki; “Birşeyin şuuyu, vukuundan beterdir.”

Yani bir şeyin çevrede çokça konuşulması, o şeyin gerçek olmasından daha kötüdür.

Şimdi bu iddiaları soralım ve Topaloğlu’ndan açıklamalarını isteyelim.

1- Göynük Belediye Başkanlığınız sırasında Belediyeye ait bir alanda oğlunuz “Osman Topaloğlu’nun” su sporları merkezi kurmasını sağladığınız mı?

2- Kemer Belediye Başkanı seçildikten sonra Osman Topaloğlu’nun 4 milyon Euro fiyatı olan bir yat aldığı ve “İsa Karademir” ile ortak olarak ayrıca 2 adet daha yat daha aldığı iddia edilmektedir. Doğru mudur?

3- AK Parti Genel Başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yakın günlerde açılışı yapılan Göynük’teki NG Phaselis BY otelinin su sporları yine Osman Topaloğlu tarafından işletilmekte midir?

4- Osman Topaloğlu’nun bu ticari faaliyetleri yürütmesinde ve gerekli olan kaynakları elde etmesinde gerek Göynük, gerekse Kemer Belediye Başkanlığının yetki ve nüfuzunu kullandığınız iddia edilmektedir. Bu iddialar doğru mudur?

5- 2020 model 1,5 milyon TL değerinde bir Audi marka aracın Beldibi’ndeki BAIA otelin işletmecileri tarafından hibe edildiği doğru mudur? Doğru ise bu hibe neden ve neyin karşılığında yapılmıştır?

6- NG Phaselis BY oteli ile BAIA otelinin rent a car işletmesinin sizin makam şoförünüz olan “Serdar Kaya” tarafından yapıldığı iddia edilmektedir? Doğru mu?

7- NG Phaselis BY otelinin merketinin bir Başkan Yardımcısının oğlu ve yeğeni tarafından işletildiği iddia edilmektedir. Doğru mu?

8- Göreve başlamanızla birlikte 170 CHP üyesi işçiyi işten attığınız da iddia edilmektedir.

Bu iddiaları kamuoyu konuşmaktadır.

Başkan Necati Topaloğlu eğer cevap hakkını kullanmak isterse yine bu sayfalarda açıklamalarına elbette yer vereceğiz.

Ancak bu iddiaların peşini de bırakmayacağımı da belirtmek isterim.

YORUM EKLE

banner20

banner21